Opel Astra F sedan - warto kupić ??

Awatar użytkownika
k--88

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2008, 15:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Opel Astra F sedan - warto kupić ??

#1

Nieprzeczytany post autor: k--88 »

Witam!
Zarejstrowałem sie na Waszym forum, ponieważ mam kilka pytań dotyczących Astry F w wersji sedan. Zastanawiam się nad Corsą lub Astrą. Prosiłbym o informacje na co zwracać uwagę przy zakupie Astry (rozważam silnik 1,4), jaka jest awaryjność tego samochodu, jakie ceny części i przede wszystkim ile pali auto w cyklu miejskim, za wszelkie odpowiedzi bardzo dziekuję :mrgreen: pozdrawiam

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dresat »

k--88, Awaryjność astry nie odbiega - jeśli w ogóle można tak mówić - od przeciętnej aut "posuniętych w latach". Dostęp do części, całkiem niekiedy niedrogich jest spory. Nie szedłbym w silnik 1.4, bo możesz mieć braki "pod stopą"; dużo lepiej jest z 1.6 (zobacz mój profil), który idealnie spisuje się na gazie. W cyklu miejskim raczej z tendencją do 10/100 - podaję zużycie gazu. Od razu dodam, że coroczny przegląd z gazem jest droższy o 65zł; świece - jak dla benzyny, podobnie kable WN - można kulać po 15 tys.km. ;)
myśleć...też bym umiał!

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Tak właśnie jest! Części do Astry są tanie i wszędzie dostępne. Silniki typu nz proste i wytrzymałe, choć nie ogromnie mocne za to mało palą tani gaz i instalka z najtańszych. Auto, zwłaszcza sedan, komfortowe i nie małe. Świetne w mieście i na nawet b. dalekich trasach. Polecam, zwłaszcza jeśli nie jesteś dyrektorem banku :)

pawelk

#4

Nieprzeczytany post autor: pawelk »

Kupuj hatchbacka, otwierasz bagaznik i wkladasz kuchenke gazowa, lodowke i inne rzeczy a w sedanie? bagaznik niby duzy ale niski. W HB zdejmujesz polke, kladziesz siedzenia i masz mnostwo miejsca na cos wysokiego i duzego.

Zapomnialbym, w hb jest wycieraczka na tylnia szybe:D

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

kupiłem astre sedan tydzien temu 1.4. dla mnie dobry woz. taniutkie czesci i dostepne wszedzie. ale jak juz kupuj 1.6. mam jeszcze kadetta 1.6 i ten silnik jest poprostu lepszy i bardziej optymalny do astry. ogolnie samochod prosty w konstrukcji wiec i w naprawie. jak za te pieniadze to dobry wybor.

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Astra w sedanie to wygodne auto. Minus bagażnika jest taki, że po rozłożeniu tylnej kanapy nie masz płaskiej podłogi tylko dochodzi jeszcze zwężenie za kanapą. Części nie są drogie i są ogólnie dostępne. Pełno jest tzw. zamienników ale i dobrej marki części nie są drogie (np. komplet tłumika środkowego i końcowego BOSAL z mocowaniami kosztował mnie niecałe 500zł - nowy). Wg. mnie również fajnie wygląda. Ma dużo miejsca w środku i niezły komfort. 1.4 do sedana to trochę mało... ja mam X16XEL i w tym nadwoziu radzi sobie naprawdę dobrze. Można i poszaleć i oszczędnie dojechać do celu. Spalanie u mnie w trasie ok. 6l/100km a w mieście niestety dochodzi do 8-9l/100km. Awaryjność... hmm... nie jest źle. Często pada np. podświetlenie wskaźników na desce. Poza tym mam ją od ponad roku (rocznik 1998) i poza tymi diodkami wskaźników nie musiałem wymieniać nic poza płynami ustrojowymi i filtrami :)
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#7

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Mam sedana jak w podpisie i powiem że na trasie przy 4 osobach i wykorzystaną każdą przestrzenią w bagażniku da się wyprzedzać ciężarówki :P Bagażnik jest przepastny i na dłuższe wakacje spokojnie wystarcza. Lecz jeśli czasami przewozisz coś większego to warto się zastanowić nad HB albo kombi bo jest dużo praktyczniejsze. Ja na szczęście mam wybór, jak coś nie wejdzie do sedana to biorę habetę :P
SAAB, born from jets, killed by assholes

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

kupowac i sie nie ogląć
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

pagus_pgs

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 mar 2008, 12:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czechowice-Dz.
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: pagus_pgs »

Co do walorow ogolnouzytkowych sedan moze rzeczywiscie tracic do HB - choc mi osobiscie wlasnie na tym zalezalo ;) do tej pory bedac uzytkownikiem poloneza mialem juz serdecznie dosc sytuacji kiedy to rozne osoby z rodziny prosily o przysluge i robilem jako mala ciezarowka wozac stare meble, lodowki, zardzewiale wanny czy rekordem bylo kiedy wywozilem sporej ilosci zlompobudowlany ponad 6 kursow samochodem ktory byl moim uzywanym na codzien i staralem sie o jego schludny wyglad :/ A teraz mam sedasna i sorry gregory ale nie wejdzie i juz :] Choc jak sam potrzebowalem blat przewiezc usmiechalem sie do kolegi z punta :P Ale na codzien mi wystarcza jego ladownosc a i w 4 osoby na wakacje wygodnie da sie jechac :) Co do silnika sam wlasnie mam 1.4 16 zaworowy i powiem ze po przesiadce z poloneza o pol tony ciezszego, mimo ze nie jest to demon mocy dla mnie zupelnie wystarcza. Po miescie pali ok 7,5 l/100km benzyny a i dla mnie dynamika wystarczajaca. Wiadomo ze kazdemu sie choc raz zdazy sytuacja ze brakuje mocy pod noga, ale czesto jezdze na trasie jaslo-bielsko w miare kreta i nieco gorzysta trasa na nowy sacz i jak polonezem na niektorych odcinkach byl dramat a wiatrak chlodnicy malo nie odlatywal teraz jedzie sie przyjemnie nawet w 4 osoby i pelny bagaznik, choc wiadomo ze czasem trzeba redukowac przelozenia. Ale tez demonem predkosci nigdy nie bylem :) No i dla mnie sam wyglad sedana jest blizszy sercu wiec ja bym sie nie zastanawial :)

Awatar użytkownika
pik21

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2008, 18:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nad morza
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: pik21 »

Moje zdanie jest takie jeśli ma być to autko do pracy i od czasu do czasu na wypady za miasto to nic lepszego w tej klasie nie znajdziesz,a jak masz rodzinkę np.z trójką dzieci albo z malutkim dzieciaczkiem to warto by było popatrzeć za kombi (więcej bagażu,wózek).Do sedana 1,4 myślę że wystarczy no chyba że jesteś śpiochem i codziennie do pracy śpieszysz się to może być mało gazu pod nogą,a jak będzie kombi to 1,6 to minimum,ja mam kombi z 1,4 i naprawdę czasami żal mi tego silnika bo męczy sie ale... jedzie. :D
Nie rozmawiam z kimś kto ma pól litra przewagi nademną !

ODPOWIEDZ