Opel Astra F sedan - warto kupić ??

Awatar użytkownika
A_ster_X

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2008, 16:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: A_ster_X »

witam,

podłączam się pod temat, bo także jak autor zalogowałem się na forum by zgłębić więdzę na temat astry przed zakupem tego samochodu

zastanawiam się nad zakupem astry f-ki z silnikiem 1.4-1.6 napędzany benzyną, benzyną+gaz lub diesel (tylko 1.7 :?: ), hatchback lub sedan, rocznik do 94, w cenie do 3000zł

stąd moje pytanie odnośnie trwałości części metalowych zwanych karoserią lub też bardziej precyzyjnie podwoziem,
wiem że rdza bierze tylnie nadkola, przy wlewie paliwa, czasami progi, ale jak jest jeśli chodzi o podwozie :?:

wiem że jak się trafi na dobry model to nie ma problemów ale kłopoty się zaczynają jak jest budżet ograniczony, w moim wypadku jak wyżej wspomniałem, jest to 3000zł i ciężko za te pieniądze kupić coś w zadbanym stanie.

prosze o opinie i pozdrawiam :D

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

opel astra rdzewieje to jest fakt. mi sie udało kupić kadetta 91 po blacharce za 3400 no i nie narzekam zbytnio. w rok 29000 km zrobilem i jezdzi. musiałem kupić drugi woz i kupiłem astre 99 rok. czemu? bo na kadecie przekonalem sie do opli. tanie czesci, prosta konstrukcja wiec jesli masz smykałke to wiekszosc napraw sam se zrobisz, wysoka niezawodnosc i tani w zakupie. a silniki 8 zaworowe niedozajeb..... są. a minusy to jak pisales rdza. a diesel czy benzyna to moim zdaniem lepsza benzyna-gaz bo duzo taniej. a jak masz okrojony budzet to kazda zlotowka sie liczy. spali ci przy rozsadnej jezdzie max 8 to to 17 zł. a diesel niech spali 5 to to jest 22 zł. niby 5 zł różnicy ale jak cieno z kasa to jednak ta roznica jest duza

Kyrzan

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 09 lut 2008, 18:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław/Szyszkowa
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Kyrzan »

Wszyscy tu zebrani mają benzyniaki ;)
ja ze swojego Diesla sedana jestem bardzo zadowolony, najlepiej jedzie jak ma 3000 obr./min. Zużycie paliwa ~50 zł (Shell 4.20) to 150-250 km w zależności od warunków ;)
siadam i jadę i żadnego problemu z nim nie ma.
Ogrzewanie jest takie że wysiedzieć się nie da jak napalę w piecyku ;) na zimę się przyda.
samochód naprawdę wygodny, pakowny.
Astrę dostałem w prezencie ale gdybym miał kupić to możliwe że wziąłbym sedana z gazem, bo trochę martwią mnie ewentualne koszty naprawy Diesla. Podejrzewam że przy benzynie poważna awaria byłaby tańsza w naprawie.
Benzynką jeszcze nie jeździłem ;) i tak myślę że szkoda by mi było dźwięku turbiny :D
Nie rozumie nic tylko ten co nic nie robi

Badi

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 20 sty 2008, 11:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Badi »

Ja kupiłem swoją Astrę w styczniu. Przejechałem na razie 15 tys. km i jest ok. Oczywiście wyścigów raczej nie urządzam, ale na dojazdy do pracy jest w porządku. Spalanie średnio 8l/100 km. (oczywiście mowa o gazie)
Astra 1.4 X14NZ
Power from Gliwice ;)
LPG ZAVOLI

Jaro_Piła

ex-Staff
Posty: 1006
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:01
Imię: Andrzej
Auto: Renault Laguna
Silnik: 1.9 dTi
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła

#25

Nieprzeczytany post autor: Jaro_Piła »

ja jak narazie po 3 miesiacach i 15000 km nienazekam na asie mam silnik 1.4 16V (90km) i powiem ze jak narazie nie zabraklo mi mocy na wyprzedzanie a i spalanie jest przyzwoite okolo 9 litrow w trasie (gaz) rdza hmmm no troszke ale jednak aytko swoje latka ma wiec co sie dziwic ale coz mala blacharka i bedzie ok

ODPOWIEDZ