czujnik spalania stukowego

vector

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:53
Imię: Krzysiek
Auto: Astra F
Silnik: 1.6 16V ecotec
Lokalizacja: Zagórz
Kontakt:

czujnik spalania stukowego

#1

Nieprzeczytany post autor: vector »

Astra F 1,6 16V ecotec zapala się od czasu do czasu kontrolka błędu, diagnostyka wskazuje błąd P325 czyli czujnik spalania stukowego, wymieniłem go na fabrycznie nowy, ale niestety dalej to samo.
Dziwna sprawa bo po wymianie czujnika błąd sam się skasował i myślałem, że jest po problemie, ale niestety znowu to samo.
Co może być przyczyną nieprawidłowego sygnału z tego czujnika ?
Domyślam się, że złej jakości paliwo ma na to wpływ, ale tankuje tylko na firmowych stacjach, drugą sprawą może być uszkodzony układ wydechowy, ale niedopatrzyłem się nic niepokojącego.
W cedeifie do diagnostyki mam opcje adaptacji m.in. tego czujnika, ale to też nic nie dało.


vector

Aliszer

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 23 lip 2008, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Aliszer »

Witam

Mam identyczny problem w swoim aucie... też X16XEL :?
Nie mogę znaleźć żadnej prawidłowości w zapalaniu się Checka, ostatnio dwa dni jeźdzone i nic, a dziś w drodze do domu nagle znikąd - cyk ! - i już tryb awaryjny :evil:

Prawdopodobnie przyczyną w moim przypadku może być przestawienie rozrządu o ząbek o czym już kiedyś wspominałem, ale w takim przypadku ten cały czujnik świrowałby raczej non-stop...

Aha... nie wiem jak u Ciebie ale ja mam auto z wyciętym katalizatorem i mocno przepalonym tłumikiem końcowym, ale nie wiem czy akurat tu szukać przyczyny, chociaż po przegazowaniu słychać takie dziwne "pyrkania" gdy auto schodzi z obrotów.

Szczerze wkurza mnie bardzo ta dolegliwość i chyba zacznę rozglądać się za nowym silnikiem do Asterki... lub nowym autem :/

W razie gdybym coś odkrył w temacie to oczywiście dam znać

Pozdrawiam

vector

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:53
Imię: Krzysiek
Auto: Astra F
Silnik: 1.6 16V ecotec
Lokalizacja: Zagórz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: vector »

Katalizator mam, ale w jakim stanie on jest tego nikt nie wie...
Dziwne jest to, że niemal wszystkie przypadki jakie znalazłem w necie zwiazane z usterką czujnika spalania stukowego wiązały się ze spadkiem mocy (jakiś tam tryb awayjny) a u mnie nie zauważyłem nic niepokojącego (jak zmianiełem ten czujnik na nowy wydawało mi się jakby przy niższych obrotach lepiej przyspieszał, ale to chyba moje urojenie).
Kontrolka po ponownym zapaleniu silnika nie świeci.
Nie wydaje mi się, żeby to miało jakiś wpływ na pracę silnika, ale sam fakt zapalania się co jakiś czas tej kontrolki mnie denerwuje i chiałbym znaleść przyczynę, ale chyba tylko łopatologicznie bo na forum chyba nic się ciekawego nie dowiem na ten temat...

vector

Adam

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 03 sie 2007, 8:06
Imię: Adam
Auto: Astra kombi
Silnik: 1,6 16v
Lokalizacja: Gródków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Adam »

Witam.
Vector napisz mi gdzie zamontowany jest czujnik spalania stukowego.

vector

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:53
Imię: Krzysiek
Auto: Astra F
Silnik: 1.6 16V ecotec
Lokalizacja: Zagórz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: vector »

czujnik spalania stukowego jest miedzy drugim, a trzecim cylindrem... stojac przed maska jest on "z tylu" silnika... (taki pierscien przykrecony sruba z lbem szescikantnym na klucz jak dobrze pamietam 19)

a co do bledu to wlalem do zbiornika z paliwem denatrurat, zeby pozbyc sie wody, pozniej w motoryzacyjnym przez przypadek znalazlem dodatek do paliwa i wlalem cala buteleczke od tatej pory juz nigdy nie zaswiecil...


vector

ODPOWIEDZ