Skaczące wycieraczki...

Tece

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 14 paź 2007, 9:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław / Radomsko
Kontakt:

Skaczące wycieraczki...

#1

Nieprzeczytany post autor: Tece »

Witam.

Mam problem z wycieraczkami. Po włączeniu przeskakują przez co źle zbierają do tego zauważyłem ryski a dodam, że jakieś 2 miesiące temu wymieniałem szybę i wycieraczki
( VALEO ). Gdzie szukać przyczyny?? Ratujecie - szkoda szyby!!! :/
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Jimmy->Alan 18->Alan 28->Alan 87->Jackson->PRO520XL

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dresat »

Tece, Możesz mieć coś w samym mechaniźmie na połączeniach poszczególnych elementów; kapnij olejem po tych punktach. U mnie wycieraczki Bosch ładnie zbierają i nie skaczą.
myśleć...też bym umiał!

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

mi się zdaje że to wina wycieraczek. MOże jakieś stare i stwardniałe?

jak nie to to przejrzyj mechanizm wycieraczek - czy się nie zaciera na tulejkach na których są ramiona wycieraczek

Usunięty użytkownik 5195

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Tece, wina leży po stronie silniczka wycieraczek. Przy wyłączonych wycieraczkach spróbuj poruszać całym ramieniem. Jeżeli będzie miało wyczuwalny luz, to napewno to. Zdejmij plastiki podszybia i spróbuj kapnąć olejem na przekładnie przy silniku wycieraczek. Znajdziesz bez problemu, jest ona połączona z silnikiem wycieraczek. Włącz, niech trochę sobie na pusto pochodzą i zobacz, czy jest jakaś poprawa. Jak nie, to czeka Cie wymiana wcześniej wspomnianego silniczka, bo samej przekładni wymienić się nie da, nie ma z tym żadnych problemów, wiem, bo sam wymieniałem. Jeżeli już się zdecydujesz na wymianę to zwróć tylko uwagę jak będziesz kupował silniczek, ile kabli masz na wyjściu z niego, bo są dwa rodzaje, na 4 lub na 5 kabli (cztero- i pięciopinowe).
Powodzenia życzę!

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

sprawdź przekaźnik wycieraczek, przez niego też bywają kwiatki...

Awatar użytkownika
grakem

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 30 sie 2008, 15:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z tąd
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: grakem »

Po pierwsze, przekładnie da się wymienić.
Po drugie co ma oznaczac przeskakują ?! Jeżeli wychodzą poza szybę to problem tkwi w regulacji tych wycieraczek na ząbkach mechanizmu przekładni, zbyt dużym luzem lub czujniku jak to koledzy napisali. Wycieraczki Valeo :roll: ... nie polecam.

Usunięty użytkownik 5195

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

grakem pisze:Po pierwsze, przekładnie da się wymienić.
Po pierwsze: cały komplet duuuużooo łatwiej dostać niż samą przekładnię.
Po drugie: powodzenia, jak chcesz to wymieniać.
(chodzi o przekładnię połączoną z silniczkiem wycieraczek, a nie o ramiona)

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

a może to od strony elektrycznej nawalać. znaczy u mnie w peugeocie skończyły sie szczotki znaczy sie zawieszały sie. jeśli po odgięciu wycieraczek i po naoliwieniu ich dalej będziesz miał problem to sprawdź połączenie z masą lub (niewiem jak w oplu) rozbierz przedładnie ślimakową znaczy żebyś sie dostał do ślimaka i ślimacznicy (koło zębate poruszające sie po ślimaku) tam powinny być ścieszki i styki. może to wina tego. wyczyść drobnym papierem ściernym.
Elektrownia wiatrowa to jest to

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

grakem pisze:Wycieraczki Valeo :roll: ... nie polecam.
\
A ja sobie chwalę... Kupiłem ze 3 miesiące temu i są ciche i świetnie zbierają...

Co do tematu to tak jak radził Michaello84, sprawdź najpierw przekaźnik... też miałem przez niego bardzo ciekawe rzeczy np. podwójne machnięcia "raz na jakiś czas" :) potem silnik i przekładnia...
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ