Olej przy dużym przebiegu

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Olej przy dużym przebiegu

#1

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Moja Astra ma przejechane 300 000km, jest zalana najprawdopodobniej olejem syntetycznym, bynajmniej tak jest napisane na kartce powieszonej przy silniku. Niestety muszę teraz dolać Oleju ale nie chcę pakowac się w koszta ponieważ silnik za parę tygodni idzie do remontu. Jaki Olej dolać żeby było wszystko dobrze? Naprawde zalerzy mi na czasie z odpowiedzią a w wyszukiwarce nie znalazłem samochodu z tak kosmicznym przebiegiem i olejem do niego. Pozdrawiam!

tronik

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:15
Auto: Astra F
Silnik: 17TD ISUZU
Lokalizacja: Śląsk ;]
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: tronik »

jak chcesz tylko dolać to tylko ten sam olej

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

a jeśli wymienić to na jaki żeby nie rozszczelnić silnika i nie mieć tym podobnych problemów? Oczywiście pytam o gęstość bo marke uż jakoś dobiorę;)

tronik

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:15
Auto: Astra F
Silnik: 17TD ISUZU
Lokalizacja: Śląsk ;]
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: tronik »

ja na twoim miejscu przy takim dużym przebiegu zalałbym jakimś półsyntetykiem 10W40, o ile teraz na 100% jest wlany syntetyk :)

Hendrix89

Astro-maniak
Posty: 406
Rejestracja: 29 sie 2008, 0:41
Imię: Michał
Auto: Astra
Silnik: 1,6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Hendrix89 »

W firmie, w Lanosku (1.6 16V, stara oplowska jednostka przerobiona przez koreańców) już przeszliśmy na 15W40 i się uspokoiło lanie oleju i palenie go. Ale nie wiem, czy w Twoim przypadku nie wystarczy, tak jak kolega mówi 10W40. Wszystko zależy od stopnia wyeksploatowania. Jak dużo pali olej, widzisz dym lub kałuże, to wlej lepiej 15W40. Jak nie jest jeszcze źle to 10W40.

Awatar użytkownika
pik21

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2008, 18:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nad morza
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: pik21 »

Również uważam że powinieneś wlać mu półsyntetyka szkoda lać mu minerała polecam tego oplowskiego cały czas go stosuję i nic się nie dzieje np:
[External Link Removed for Guests]
Nie rozmawiam z kimś kto ma pól litra przewagi nademną !

Hendrix89

Astro-maniak
Posty: 406
Rejestracja: 29 sie 2008, 0:41
Imię: Michał
Auto: Astra
Silnik: 1,6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Hendrix89 »

Wiesz, jak silnik jest jeszcze w dobrym stanie, to nie ma sensu lać minerala, ale ja opisuję też przypadek, taki jak w naszym pół-żywym Lanosie, także jak uzna, że objawów nie ma to pół syntetyk, a jak uzna, że są takie objawy, to niech leje mineral.

tronik

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:15
Auto: Astra F
Silnik: 17TD ISUZU
Lokalizacja: Śląsk ;]
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: tronik »

Hendrix89 pisze:Wiesz, jak silnik jest jeszcze w dobrym stanie, to nie ma sensu lać minerala, ale ja opisuję też przypadek, taki jak w naszym pół-żywym Lanosie, także jak uzna, że objawów nie ma to pół syntetyk, a jak uzna, że są takie objawy, to niech leje mineral.
tu się zgodze, jeśli ma wycieli i/lub pali dużo oleju to mineral

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Właśnie nie pali oleju, nigdy nie był żyłowany i ma bardzo niskie spalanie (ok 5,5l/100km). Jutro postaram się kupić półsyntetyk i zobaczę jego reakcje. Mam nadzieje będzie dobrze. A jeszcze takie pytanie. półmineral- jest gęściejszy?
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

ODPOWIEDZ