Gdzie się wylewa olej ze skrzyni boiegów?

Mikato

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Gdzie się wylewa olej ze skrzyni boiegów?

#1

Nieprzeczytany post autor: Mikato »

Cześć, postanowiłem założyć nowy temat, ponieważ nikt mi nie odpowiedział na poprzednim temacie :x . Sorka. Więc do rzeczy... :m za cholere nie wiem gdzie się wylewa (czy wogóle sie wylewa) olej ze skzryni biegów (skrzynka manualna). Najchętniej prosiłbym o zdjęcia bo z opisu to ja chyba nie trafię w to miejsce (jeśli wogóle takie jest). ;)

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Olej wylewa się odkręcając pod skrzynią biegów dekiel (u mnie w Asterce jest 10 śrub). Potem trzeba z powrotem przykręcić dekiel (najlepiej z nową uszczelką). Od góry patrząc na skrzynkę jest tzw. korek odpowietrzający. Trzeba zdjąć plastikowy kapturek i odkręcić śrubę. Tym otworkiem po odkręconej śrubie wlewa się świżutki olej. Z boku przy przegubie napędowym jest korek rewizyjny. Piszą tak: poziom oleju powinien sięgać do dolnej krawędzi otworu kontrolnego, lecz w skrzynkach przekładniowych typ F13 poziom powinien sięgać około 20mm poniżej dolnej krawędzi otworu kontrolnego. Krótko mówiąc do Asterek o pojemności silnika 1.4; 1.6; i Diesel 1.7 (w tym też X17DTL)wchodzi 1,6 l, natomiast do 1.8; 2.0 i turbo diesel 1.7 wchodzi 1,9 l oleju. Z tej różnicy 1.9l i 1.6l wynika, że w jednych skrzynkach ma się wylewać otworkiem rewizyjnym w drugich poziom ma sięgać o 2cm poniżej otworu (pba1).
Źródło: [External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2008-08-30, 16:35 ]
Tutaj masz jeszcze takie zdjęcia:

Korek odpowietrzający:
[External Link Removed for Guests]

Dekiel (widoczny od spodu skrzyni):
[External Link Removed for Guests]

Mikato

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Mikato »

Więc wszystko już jasne. Dzisiaj wlazłem do kanału z takim jednym gościem i patrzyliśmy w górę szukając tego korka rewizyjnego bo myślałem, że nim się wylewa cały olej. Z tego co napisałeś trza odkręcić te 10 śrób tak jak facet mówił. Mówił też, że się nie opłaca wymieniać tylko dolać jak mi leci z wybieraka z simeringu i chyba tak zrobie... kupie oryginalny GM do skrzyni manualnej 1L i sobie doleje. Zawsze to poprawi jakość tego co był w środku nawet jak się z nim wymiesza. :mrgreen: Dzięki za odpowiedź "analyzer64" w końcu wiem co i jak.

Wunsch

#4

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

Dołączę się do tematu. Co ile ten olej należy wymieniać?

Pozdr, :)

tronik

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:15
Auto: Astra F
Silnik: 17TD ISUZU
Lokalizacja: Śląsk ;]
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: tronik »

oleju w skrzyni manualnej nie trzeba wymieniać, zaleca sie tylko dolewke jeśli poziom jest na niski ;)

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Oleju w skrzyni niby nie trzeba wymieniać - tak jest napisane w książce Sam Naprawiam, ale olej w skrzyni tak samo jak olej w silniku zużywa się. Według mnie od czasu do czasu warto wymienić olej w skrzyni np. co 100kkm.

ODPOWIEDZ