wskazania temperatury cieczy

gregortuning

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ELBLAG
Kontakt:

wskazania temperatury cieczy

#1

Nieprzeczytany post autor: gregortuning »

mam problem ze wskażnikiem temperatury.jak ruszę to po 10 minutach temperatura jest 90 st. i zaraz spada na 70 st. i znowu na 90 st.Tak ze dwa razy i wtedy przestaje tak skakać .miałem mały przeciek w mocowaniu chłodnicy i wsypałem STOP-LACKA .Czy to może być od tego,czy takie skoki temperatury to norma dopóki termostat nie otworzy dużego obiegu?HELP :cry:
gregor

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

gregortuning pisze:mam problem ze wskażnikiem temperatury.jak ruszę to po 10 minutach temperatura jest 90 st. i zaraz spada na 70 st. i znowu na 90 s
ja tak miałem jak padała uszczelka pod głowicą :P
[External Link Removed for Guests]

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

ja bym obstawiał zacinający sie termostat
Elektrownia wiatrowa to jest to

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Na początek warto uzupełnić poziom płynu (na zimnym silniku), odpowietrzyć i dopiero sprawdzić wskazania. Jeśli sytuacja się powtórzy to wtedy wymień termostat i oczywiście na nowo odpowietrz układ. Jeszcze, w co wątpię, powodem może być pompa wody(do wymiany). Czy pompę wody wymieniałeś razem z rozrządem?Zaleca się jej wymianę co 2 wymianę rozrządu...

gregortuning

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ELBLAG
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: gregortuning »

nie wiem jak pompa wody bo asie mam rok czasu a rozrząd byl wymieniony 2 lata temu i jest na nim dopiero 15 tyś.km.czy mógł się zrypać termostat od wsypania tego zamulacza?
gregor

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

powiem tak miałem to samo zdażenie z pieskiem i też mi urwało koło mocowania dolnego i pospawałem ale jeszcze czasami kropelka skapła i dałem też taki środek tylko że firmy pulsar i jak narazie wszystko działa ok ale ja tydzień lub 2 wcześniej wymieniłem termostat. ale z tym odpowietrzeniem to może kolega mieć racje albo może to kwestia zaśniedziałego styku na tym czujniku
Elektrownia wiatrowa to jest to

Usunięty użytkownik 3235

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

gregortuning, tego typu środki mają to do siebie, że osadzają się na wszystkim. Na termostacie też. Teoretycznie nie powinny szkodzić ale różnie to z nimi jest. Ja osobiście nie wierzę tego typu specyfikom i nie stosuję ich. Miałem kiedyś u siebie coś takiego że nieraz temp wskazywało większą, a przeważnie wskazówka była na niebieskim polu i tylko. Po wymianie termostatu jest ok. Ja akurat kupiłem sam wkład termostatu firmy VERNET (francuski). Kosztował mnie jeśli się nie mylę ok. 24zł.

Proponuję zacząć od wymiany termostatu i czynności, o których napisałem wcześniej. Jeśli to nie pomoże kolejną rzeczą, jaką bym poruszył byłby czujnik temperatury (u mnie w silniku 1.6 jest na kolektorze ssącym w okolicach alternatora, dochodzi do niego jeden przewód, czujnik widoczny stojąc przodem do auta, patrząc z góry) oraz w dalszej kolejności pompa wody.

pio555, wyżej napisał że miał coś takiego wtedy kiedy padła mu uszczelka pod głowicą. Jeśli u Ciebie poziom oleju jest w normie, płynu ze zbiorniczka nie ubywa, auto odpala dobrze, nie puszcza podejrzanych dymków z rury, świece zapłonowe mają ten sam kolor wypalenia więc uszczelkę pod głowicą bym na tym etapie wykluczył.

gregortuning

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ELBLAG
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: gregortuning »

właśnie wymieniłem termostat i jest zajebioza :D Dzięki baaaaaaaaaaaaardzo wszystkim
gregor

ODPOWIEDZ