Montaż relingów...

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

Montaż relingów...

#1

Nieprzeczytany post autor: riko »

Witam posiadaczy kombiaczków.Mam problem z relingami a mianowicie moje kombi nie posiadało ich w orginale.Jedynie listwy z miejscami na bagaznik dachowy...Ostatnio zakupiem relingi a tam sa śruby do przykręcenia jakby przez dach.Zdjąłem moje listwy a tam żadnych dziur ani mocowań.Jak ja mam to zrobić???
Ostatnio zmieniony 10 lis 2008, 1:01 przez riko, łącznie zmieniany 1 raz.
Caravan do końca...

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

kolego riko znalazlem cos w temacie ale nie wiem czy pomoze ci a poszukam jeszcze oto [External Link Removed for Guests]
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: riko »

Witam,po oględzinach mojego autka doszłem do wniosku,że nie mam otworów do montarzu relingów.Czy mam je wiercić???Czy może mam nie takie relingi jak trzeba??? :cry:
Caravan do końca...

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: bobi »

oryginalne relingi są rzeczywiście przykręcane do dachu, z przodu na 3 śruby a z tyłu na 2. Tylko że z przodu na 100% jest jakiś kawałek grubej blachy z tego co pamiętam chyba luzem, wydaje mi się że jest on do jakiego wzmocnienia miejsca mocowania. Z tyłu nie ma luźnej blachy, przykręca się jedynie do dachu.

Jeśli nie masz oryginalnie wywierconych dziur, to lepiej ich nie wierć, bo nie wiadomo czy jeśli tak zrobisz i zapakujesz coś na dach, to czy ci się coś z karoserią nie stanie, np. powygina, zew względu na brak umocnień w tych miejscach. Najlepiej jakbyś zdjął podsufitkę i sprawdził od wewnątrz czy przypadkiem nie ma tam miejsca na śruby relingów. Jeśli sie okaże, że jednak nie ma to wątpię żebyś mógł te relingi tam zamocować (ale mogę się mylić).
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: riko »

Kolego bobi,zaglądałem z tyłu i tam nie ma żadnego wzmocnienia(chyba,że jest tam gruba blacha),a co do tej blachy z przodu to jest w komplecie taka blacha-podkładka do mocowania.Czyli wszystko się zgadza .Ale czy mam szukać innych relingów do mocowania takiego jak bagażnik dachowy,i czy takie są w ogóle?Czy jedynie dobrze wymierzyć i wiercić...Autko jest z 94roku i totalny golas,więc może nie przewidywał producent relingów.Posiadacze kombiaczków-pomóżcie...

[ Dodano: 2008-09-04, 06:28 ]
Przypominam,że chciałbym je zamontować dla wyglądu a nie do przewożenia ładunku...

[ Dodano: 2008-09-04, 20:49 ]
Po przeczytaniu tematu RELINGI W CHROMIE już wiem jak to należy zrobić,ale muszę jednak wiercić dziury-może uda mi się to ładnie zrobić.Pozdrawiam..
Caravan do końca...

ODPOWIEDZ