Duszenie i gaśniecie Asterki 14. benz

Eski51

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 30 sie 2008, 0:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Duszenie i gaśniecie Asterki 14. benz

#1

Nieprzeczytany post autor: Eski51 »

Witam.Mam problemik z moja Astra 1.4 benz 1992 rok tzn: Kiedy na zimnym silniku ruszam i chce dodac gazu dusi się strasznie i szarpie a nawet potrafi mi zgaś,to jest duży problem bo ostatnio ruszałem ze skrzyżowania to mi się zadusił i zgasł o mało co by we mnie gościu nie wyp...(cenzura).Czy miał ktoś taki problem???co mogę zrobic???Zmieniłem już stacje paliw i filtr paliwa,aha i założyłem filtr stożkowy przed tymi incydentami może tu jest problemik???(usterka powtarza się najczesciej na zimnym silniku rano.Jest to możliwe że dzieje się to przez odme(podciśnieniówke)???Czekam na odpowiedz !!!

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Jesli nie miales takich objawow wczesniej to wywal filtr stozkowy i wsadz to co tam powinno byc seryjnie (cala puszke).
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Eski51

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 30 sie 2008, 0:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Eski51 »

Zrobiłem tak i nadal się dzieje to samo.
[External Link Removed for Guests]

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dresat »

Eski51, Podobnie możesz mieć, gdy dawno nie wymieniane świece i kable WN.
myśleć...też bym umiał!

Eski51

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 30 sie 2008, 0:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Eski51 »

Wymieniane były świece i przewody a nawet kopułka,to się dzieje na zimnym tak jakby coś ze ssaniem może jakiś czujnik bo potem jak już się zagrzeje to śmiga jak ta lala!!!Nie che wymienia wszystkiego bo potem się okaże,że to jakaś błahostka była.
[External Link Removed for Guests]

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

A caly dolot powietrza jest szczelny i prawidlowo zalozony? Bo skoro sam napisales, ze stalo sie to po zalozeniu stozka to w tej operacji 3ba by upatrywac przyczyne. Moze cos uszkodziles przy krokowcu/przepustnicy?
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Eski51

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 30 sie 2008, 0:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Eski51 »

Ja to autko mam dopiero dwa tygodnie i dwa dni po kupnie założyłem dolot ze stożkiem wiec nie wiem czy poprzedni właściciel nie miał tego samego problemu.
[External Link Removed for Guests]

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: dresat »

Eski51, Dość tanim sprawdzeniem będzie założenie fabrycznego dolotu powietrza i sprawdzenie, czy jest dobrze. A powiedz, czego oczekiwałeś, zakładając od razu stożek, o którym to filtrze wiadomo tyle, że nie do każdego silnika przypasi? :D
myśleć...też bym umiał!

Eski51

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 30 sie 2008, 0:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Eski51 »

tary dolot orginalny był dziurawy dlatego zamieniłem na stożek z dolotem bo wychodziło cenowo na to samo,tak bym nie zamieniał,ale właśnie zamieniłem na stary trochę połatałem i jutro rano się okaże,jeśli to nic nie da to oddam go w ręce mechanika choc pewnie będzie go naprawiał tak jak ja metoda prób i błędów.

[ Dodano: 2008-09-06, 21:54 ]
Zmieniłem na stary filtr oryginalny i było bez zmian,ale rozłączyłem wszystkie wtyczki przeczyściłem i za każdym razem jak rano odpala to go na 2-3 minutki przy gazuje na 1500 obrotów i potem jest wszystko ok.Byłem u mechanika i powiedział,że to jest na 80% wina ssania muszę czujnik wymienic i będzie po sprawie,aha założyłem z powrotem stożek no bo lepiej brzmi z moim wydechem:)))Pozdrawiam

ODPOWIEDZ