problemy z samochodem

dydtko

problemy z samochodem

#1

Nieprzeczytany post autor: dydtko »

cześć,
najpierw uwaga, prawo jazdy mam od 1991 roku, a pierwszy samochód od 25 sierpnia 2008(opel astra 1.4 1991 benzyna+LPG)
Mam dwa problemy.
1. według mnie dość duże spalanie. Wg moich obliczeń 11-12l/100 km (gazu oczywiście)
2. uruchomiony silnik potrafi samoczynnie wyłączyć się. zarówno podczas postoju jak i wtrakcie jazdy.
Postój. Przekręcam kluczyk. Silnik zaczyna pracować.
(czasami bez mojej ingerencji , t.zn. nie trzymam nogi na gazie, obroty wzrastają do ok. 3 tysięcy po czym spadają poniżej 1tys., po czym znów lekko sie wznoszą do ok. 1 tys. i tak pozostają; to wszystko trwa ok. 2-3 sekundy i nie zawsze)
Jesli pozostawię silnik właczony na około 2-3 minuty to obroty będą bardzo powli ale wyrażnie opadać aż do zera.
Jazda. Na biegu jałowym wyłącza mi się slinik.
czy ktoś może mi coś poradzić. z góry dziękuję.

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: destylator »

dydtko pytanie nie w tym dziale co potrzeba [External Link Removed for Guests] tam ci prędzej chłopaki pomogą ja mam dieselka wiec srednio sie znam na benzynie może warto podjechac do gazownika żeby wyregulował ci to i owo
TTi 880 + SIRIO ML 145

Awatar użytkownika
zizi

ex-Staff
Posty: 3177
Rejestracja: 16 sty 2008, 17:35
Imię: Dawid
Auto: Astra F
Silnik: 20SEH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: zizi »

dydko ja mam taki sam silnik i tez mialem taki problem, aha jak ci sie zacowujw na samej bezynie, umnue padl silnik krokawy gazowy wymiwnili wyregulowali i jest git. Zaym ze ma paliwie pracowal plynnie
ASTRA F [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

desant6bdsz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 23 paź 2007, 16:18
Imię: Michał
Auto: Asterix
Silnik: x16SZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

#4

Nieprzeczytany post autor: desant6bdsz »

sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać.. :mrgreen:

zizi, masakra :D

ODPOWIEDZ