Swap z 1.4 pilne!!

petee

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 10:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Swap z 1.4 pilne!!

#1

Nieprzeczytany post autor: petee »

Witam mam Astre F 1.4 silnik 82km,skrzynia F15.Teraz zasadnicza sprawa czy moge w jego miejsce bez dodatkowych przeróbek typu rozrząd,skrzynia itp.włożyć silnik 1.4 16V 90km???

Prosze o pilne informacje bo jestem na etapie zakupu nowego i musze to wiedzieć jak najszybciej
Podrawiam i z góry dziekuje
MOJA ASTRA- [External Link Removed for Guests]

ja37

V.I.P.
Posty: 6067
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Skrzynia będzie pasować, jedyny kłopot jaki możesz mieć, to łapa przy rozrządzie, ale raczej twoja będzie pasować.Przecież to small blocki są.

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

petee pisze:1.4 silnik 82km,skrzynia F15.Teraz zasadnicza sprawa czy moge w jego miejsce bez dodatkowych przeróbek typu rozrząd,skrzynia itp.włożyć silnik 1.4 16V
Rozrząd w 8v (a taki masz) a 16v to całkiem inna sprawa. Piotrek, silniki 8v są może słabsze, ale duużo tańsze, wytrzymalsze, mniej elektroniki etc. Jeśli 16v to już lepiej konkretny swap na C18xe conajmniej. Taka jest moja rada. Spróbuj poszukać silnika C16se. Jest lepszy niż X14xe, mniej skomplikowany i wogóle. Zależy w jak dobrym stanie będzie.

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Ja mam tylko jedno pytanie: jaki jest sens wydawania pieniędzy na SWAP żeby uzyskać 8KM? Toż to nieopłacalne jest...
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

Hendrix89

Astro-maniak
Posty: 406
Rejestracja: 29 sie 2008, 0:41
Imię: Michał
Auto: Astra
Silnik: 1,6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Hendrix89 »

Jedras_GW pisze:Ja mam tylko jedno pytanie: jaki jest sens wydawania pieniędzy na SWAP żeby uzyskać 8KM? Toż to nieopłacalne jest...
Być może stary silnik jest w takim stanie, że pozostaje remont, albo wymiana. Wtedy jak najbardziej to się opłaca.

ja37

V.I.P.
Posty: 6067
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 129 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Tomek_0181 pisze:silniki 8v są może słabsze
Czy powtórzysz to w obecności mojej corsy?

Usunięty użytkownik 3235

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Jedras_GW pisze:Ja mam tylko jedno pytanie: jaki jest sens wydawania pieniędzy na SWAP żeby uzyskać 8KM? Toż to nieopłacalne jest...
Popieram w 100%.

Lepiej dołożyć i kupić z silnikiem jaki interesuje. No ale wybór należy do petee...

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

ja37 pisze:Tomek_0181 napisał/a:
silniki 8v są może słabsze

Czy powtórzysz to w obecności mojej corsy?
Miałem oczywiście na myśli nietuningowane :) Z drugiej strony, 2.0 16v można wykręcić na więcej niż 8v.

Ale Petee potrzebuje nowego silnika chyba dlatego, że stary mu padł i wymaga remontu. Faktycznie, montaż potężnego silnika pociągnie za sobą duuuże koszty związane z zawieszeniem, hamulcami etc. Jeśli nie chce ani teraz ani później wydawać wielkiej kasy na ten swap i silnik to lepiej pozostać przy 8v. C16se, myślę, że jest tu b. dobrym wyjściem. Zawsze to ciut większa pojemność niż obecny C14se a wszystko spasi. Napewno lepszym niż x14xe, który niestety jest już ecotekiem.

pagus_pgs

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 mar 2008, 12:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czechowice-Dz.
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: pagus_pgs »

Napewno lepszym niż x14xe, który niestety jest już ecotekiem.
Moja czysta zyciowa ciekawosc w polaczeniu z laicyzmem nakazala mi zapytac - dlaczego takie macosze podejscie do jednostek ecotec? :)

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Ecoteki są słabsze (por. np. C18xe a X18xe), bardziej skomplikowane, mniej wytrzymałe, droższe części i wogóle są droższe a w tym przypadku to ma znaczenie bo chodzi o wymianę silnika na podobny. Ale c14se i x14xe nie są bardzo podobne... Plus ecoteka to oczywiście ekologia, spełnia ostrzejsze normy spalania.

ODPOWIEDZ