wprzerywa w czasiue jazdy

dekster

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 29 gru 2007, 7:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Witnica
Kontakt:

wprzerywa w czasiue jazdy

#1

Nieprzeczytany post autor: dekster »

witam mam nietypowy problem i nie wiem o jest nie tak jadac koło 100km dodajac wiecej gazu zaczyna tak jak by mi sie dławic i nie ma mocy dopiero po chwili jak popuszcze pedał gazu dostaje mocy
napewno nic z pierscieniami ani nie jest zajechany silniki m bo olju nie bierze wymieniłem swiece i myslie jeszcze nad kablami co wy otym sadziecie miał ktos z was taki problem moze doradzicie mi :?:

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dresat »

dekster,
dekster pisze:wymieniłem swiece i myslie jeszcze nad kablami
To się zwykle wymienia razem i wtedy przynajmniej od tej strony masz spokój. 8)
myśleć...też bym umiał!

welder

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 06 wrz 2008, 0:30
Imię: Adam
Auto: Astra F '94 California
Silnik: X16SZ + LPG
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Police

#3

Nieprzeczytany post autor: welder »

miałem coś podobnego, tzn na jałowym chodził jak ta lala, nawet po dodaniu gazu, natomiast zaczynał sie dramat jak trzeba było jechać, już pod małym obciążeniem zaczynał się dusić, prychać itd... kogo nie spytałem mówił co innego, w końcu wymieniłem świece i sondę lambda i po ostygnięciu i zrestartowaniu kompa było git :) sprawdź sondę w jakim jest stanie, ta moja stara sonda wyglądała już na mocno zużytą (poprzedni właściciel miał gdzieś i samochodzik pieszczot dopiero od niecałego roku doznaje :P )

dekster

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 29 gru 2007, 7:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Witnica
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dekster »

jak sprawdzic sadze ?

welder

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 06 wrz 2008, 0:30
Imię: Adam
Auto: Astra F '94 California
Silnik: X16SZ + LPG
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Police

#5

Nieprzeczytany post autor: welder »

jeżeli chodzi o sondę, to jest ona wkręcona w rurę zaraz za zejściem sie 4 rur z kolektora wydechowego. nie wiem jak można jej sprawność samodzielnie sprawdzić, jedyne, co mi przychodzi do głowy, to sie z kimś na chwile zamienić i sprawdzić jak będzie chodził Twój na innej sondzie i dla pewności w drugim samochodzie tę Twoją. Po mojej sondzie było widać, że zdezelowana, bo już cała była pokryta rudą ;)

dekster

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 29 gru 2007, 7:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Witnica
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: dekster »

juz nie czaje co moze byc nie tak wymieniem wszystki i nadal przerywa nie zawsze ale i tak moze to wina aparatu zapłonowego ? juz nie mam pojecia co jest nie tak było wszystko dobrze od kilku dni mi sie tak dzieje

[ Dodano: 2008-09-07, 21:20 ]
doradzcie mi co jest nie tak

Usunięty użytkownik 3235

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Na moje oko to brak dostatecznej dawki paliwa. Pisze, że tak się dzieje kiedy przyspieszasz. Wymień filtr paliwa(jest przy tylnym prawym kole przymocowany do nadwozia, okolice wahacza). No i kable WN też wymień ;)

dekster

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 29 gru 2007, 7:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Witnica
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: dekster »

wiezd tak wymieniłem co sie dało przewody filt sade nawet kopółke swiece i nadal jest tak jak było co sie dzieje moze siada mi pompka paliwa co sadzicie otym

ODPOWIEDZ