wersja astry F 1993r.

Awatar użytkownika
Edi_Roza1

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2008, 12:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: pruszcz
Kontakt:

wersja astry F 1993r.

#1

Nieprzeczytany post autor: Edi_Roza1 »

witam znajomy powiedział mi ze ma do sprzedania astre ktora stoi w niemczech. jest to 1.8 hatchback 4 drzwiowe z 1993r i powiedział mi ze ma otwieraną tylną szybę czy to prawda moze być otwierana tylna szyba?? :?:

Solexx

Astro-maniak
Posty: 282
Rejestracja: 06 lut 2008, 1:40
Imię: Marcin
Auto: Astra
Silnik: 1.7
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Solexx »

ale chodzi ci o tylna szybe na klapie bagaznika czy tylna w tylnich drzwiach ?
OPEL ASTRA KRÓLEM MIASTA :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#3

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Jak hatchback to nie może być 4 drzwiowa. A co do otwierania tylnej szyby, to pewnie chodziło mu o to, że tylne (piąte) drzwi otwierają się razem z szybą (czyli właśnie typowy hatchback)
Obrazek

Awatar użytkownika
Edi_Roza1

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2008, 12:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: pruszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Edi_Roza1 »

czemu 4 drzwiowa to nie hatchback?? to nie sedan ani kombi wiec co?? :P chodziło ze szyba w tylnej klapie podnoszona :P ale nie ze cała klapa tylko jej szyba :P zdziwiło mnie to wiec napisałem do was :P mam zamiar ją kupić :P

[ Dodano: 2008-09-07, 12:50 ]
no w sumie rozumiem powinienem napisać 5 drzwiowa :P dlatego nie moze byc 4 drzwiowy hatchback ale co tej tej unoszonej szyby to nie wiem :P jak bedzie na miejscu to to ogarne :P

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Edi_Roza1 pisze:czemu 4 drzwiowa to nie hatchback?
Nie hatchback i kombi maja 5 drzwi (przednie, tylnie i klapa z racji ze jest podnoszona z szyba jest uznawana za drzwi. W sedanie otwiera sie tylko kufer bez szyby wiec jest 4 drzwiowy.

Według mnie kolega ci to trochę zle wyjaśnił i przez to zle to zrozumiałeś. Chodziło mu pewnie ze szyba w klapie podnoszona czyli ze to hatchback, żadna astra nie miała otwieranej oddzielnie szyby na klapie ;)
JADĄ, JADĄ, JADĄ ŚWIRY JADĄ!!!
Obrazek
Obrazek

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#6

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Może być czterodrzwiowy HB, ale nie w przypadku Astry ;) (bodajże nowe Mini ma wersję 4 drzwiową, chociaż oni to chyba nazywają kombi, co wydaje się śmieszne przy tak maleńkim autku :D)

Pewnie chodzi o coś takiego jak jest w tej starszej Hondzie Civic. W Astrze takie klapy/tylne szyby nie występowały. Musiałby być cały mechanizm otwierania szyby, budowa klapy i budowa samej szyby zmieniona, co wydaje się raczej trudne do osiągnięcia :)
Obrazek

ODPOWIEDZ