Dziwny szum po odpaleniu 1.6 16V

Awatar użytkownika
babel

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2007, 15:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dziwny szum po odpaleniu 1.6 16V

#1

Nieprzeczytany post autor: babel »

Witam ! Od wczoraj stałem się posiadaczem opla astry 1,6 16v ECOTEK i mam taki problem !
Dzisiaj rado po odpaleniu silnika po 2 /4 sekundach pojawił się dziwny szum tak jakby jakby chodzącego wiatraka chłodnicy! Szum dobiega z okolic przedniego lewego koła (od kierowcy) po kilku minutach szum ustał i już potem astra paliła normalnie po kilku godzinach gdy silnik ostygł po odpaleniu szum pojawił się ponownie ! Astra jest 1995 roku ! Panowie co to jest takiego ? To jest normalnie czy ? Przyznam że to mój pierwszy ECOTEK w moim życiu !

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Jeśli silnik ostygł do temp. otoczenia i włączyłeś go to może to być odgłos ssania... Jest to normalne... Po osiągnięciu określonej temperatury to ustaje...
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
babel

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2007, 15:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: babel »

Odgłos jest taki jak podczas chodzącego wiatraka czy chodzącej klimy tak huczy i dokładnie za nadkolem lewego koła zauważyłem że tam idzie rurka od odmy nie wiem czy to norma ? Inni posiadacze 16 16V też tak macie ??

vector

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:53
Imię: Krzysiek
Auto: Astra F
Silnik: 1.6 16V ecotec
Lokalizacja: Zagórz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: vector »

u mnie też tak jest (1,6 16V ECOTEC) i jest to związane z ssaniem, bo po osiągnięciu określonej tepm. następuje cisza, i jest to chyba normalne, bo pytałem kilku osób i każdy tak ma...


vector

Awatar użytkownika
babel

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2007, 15:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: babel »

Skoro to normalne to kamień z serca!

Mam jeszcze jedno pytanie ! Zastanawiam się nad usunięciem katalizatora z tego autka i mam pytanie wiem że w 8 zarorowych niema żadnych ujemnych skutków ale niewiem jak jest w tych motorach 1,6 16 v ! Po usunięciu kata nie będzie mi mój ecotek więcej palił albo niebędzie się świecić jakaś kontrolka ???

vector

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:53
Imię: Krzysiek
Auto: Astra F
Silnik: 1.6 16V ecotec
Lokalizacja: Zagórz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: vector »

z tego co mi wiadomo, układ wydechowy jest obliczany przez profesjonalistów i każda jego modyfikacja "ulepszenie" nie ma prawa poprawnie działać, a tym bardziej usunięcie katalizatora.
podam przykład: kuzyn ma astre 1,4 8V i katalizator mu sie rozpadł, pojechał do warsztatu wprawdzie wspawali zwykłą rurę, ale wytłumaczyli mu że z czasem może to się negatywnie odbić na silniku i proponowali zamówić nowy katalizator... minęło 2 lata a astra śmiga normalnie...


vector

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

babel pisze:Zastanawiam się nad usunięciem katalizatora z tego autka
Jeśli jest sprawny to nie wywalaj... Też tak chciałem ale wszystkie życzliwe osoby mi odradzały... Dopiero jak Ci zacznie nawalć czas będzie się zastanawiać...
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 3235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Adrian_GTC, a ile masz przebiegu? Ja co prawda mam 1.6 8v (X16SZR) i mam 156.000 przebiegu, ogólnie wydech za jakiś rok poleci z powodu korozji (ale to normalne, nie jest wieczny) i zastanawiam się nad tym, że wtedy wywalę wszystko włącznie z katalizatorem. Kupię nowy katalizator (zamiennik), środkowy wydech seria będzie, a końcowy jakiś żeby wydawał fajny dźwięk(najlepiej buczenie), już nie serię. Przy tym przebiegu katalizator na pewno nie jest w pełni sprawny. Kiedyś słyszałem, że katalizator co 120.000 powinno się zmieniać. Nie wiem na ile to jest prawdą...


Sorry za małe OT ;)

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: suchy »

babel pisze:Szum dobiega z okolic przedniego lewego koła (od kierowcy) po kilku minutach szum ustał i już potem astra paliła normalnie po kilku godzinach gdy silnik ostygł po odpaleniu szum pojawił się ponownie !
wg Etzolda nazywa się to "pompa powietrza dodatkowego", a popularnie mówi się na to "odkurzacz"...
nie wczytywałem się dokładnie, ale jest to generalnie mało istotny element mający zatkać usta ekologom (dodatkowe powietrze pompowane w celu rozrzedzenia spalin w czasie nagrzewania silnika czyli pracy na wzbogaconej mieszance - czy jakoś tak :roll: )
wiem, że jeżdżą ludzie z odłączonym tym, coby hałasu nie robiło
pozdro
jestem już stary...

snoise

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Strzyżów
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: snoise »

Witam Zacnych i Szanownych

Jeśli Twój kat ma się dobrze Zostaw go i nie wyrzucaj go. Jeśli jest inaczej (złom) wymiana albo wycinka. Jeśli Myśłisz o strumienicy hm pomysł dobry ale musi to byc odpowiednio dobrana strumienica bo bedzie źle. Moja Aśka kiedy ją kupiłem nie miała i nie ma go do dzis i pewnie mieć nie będzie. Po mojej rocznej jeździe żadnych skutków ubocznych ie zauważyłem. Żadnych błędów, spalanie w normie (trasa, pełny stan:6,8 do 7,2 benki). Jedynym namacalnym a raczej słyszalnym efektem braku kata jest przemiły dla ucha mego, pobrzęk (troszkę taki rajdowy) przy wchodzeniu silnika na wyższe obroty.

Co do szumu przy odpalaniu auta to chyba jest to "odkurzacz". Pompa dodatkowego powietrza. Po chwili sama automatycznie się wyłącza. Szerzej Poczytasz o tym w "Sam naprawiam". Faktycznie dźwięk tej pompy podobny do starego odkurzacza. U mnie ssanie jest prawie nie słyszalne.

Miłego uzytkowania X16XEL

P.S. Jaki Masz przenieg i czy bierze Ci olej???

ODPOWIEDZ