Dziwny szum po odpaleniu 1.6 16V

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

analyzer64 pisze:Adrian_GTC, a ile masz przebiegu?
Niedawno cyknęło 180 tysi... Przy 178 wymieniałem środkowy i końcowy tłumik i przy oględzinach kata nie wyglądał na uszkodzony/zapchany. Skorodowany owszem ale to norma...

snoise, co do oleju to 16V lubią olej, choć nie wszystkie. Zdarzają się chlubne wyjątki :) Zależy od nogi... jak jeździsz spokojnie to oleju pali mniej... generalnie u mnie butla 5l oleju GM 10W40 starcza na około 7-8 miesięcy przy czym przez rok przejeżdżam Asią ok. 32 tysie kilometrów.
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

snoise

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Strzyżów
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: snoise »

Witam Zacnych i Szanownych

Wiem że X16XEL lubią olej. Moja zeżarła ok 8 na 12 tkm GM 10W40. Teraz zalałem ją Lotos 10W40 i coś mniej żre Narazie Na 2tkm wypiła niecały litr. Zastanawiam się nad jakims Ceramizerem ale to nie w temacie. Pozdrawaim PAPA

Awatar użytkownika
babel

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2007, 15:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: babel »

Panowie a po wycięciu kata z ecotego i zastąpieniu go rurką nabędzie mi świecić ta kontrolka CHECK ENGINe ten żółty silniczek ? albo nie będą falować obroty albo coś ????

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Ja już rok mam rurkę zamiast kata i nic się nie świeci jeździ normalnie. Tylko przy ok 3 tys obr ma metaliczny dźwięk, ale jest to całkiem przyjemny dźwięk.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

ODPOWIEDZ