Ile wziac za zniszczenia???

Awatar użytkownika
domo666

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Ile wziac za zniszczenia???

#1

Nieprzeczytany post autor: domo666 »

Koledzy ile mozna sobie policzyc od ubezpieczyciela za zniszczenia w mojej asterce????

Do wymiany lewy błotnik, lewe drzwi przednie i tylnie, do wyklepania lewe tylnie nadkole......do tego jeszcze koszt malowania!!!

Mam asterke zielony metalik i teraz nie wiem czy uda sie tak dobrac farbe zeby pomalowac elementami aby nie było zadnych róznic........

Starac o pokrycie kosztów malowania całego autka czy to nie przejdzie??? Aha no i jeszcze chciałbym nowe drzwi a nie ze szrota......orientujecie sie moze czy da sie kupic nowki i jaki tego koszt? Chodzi o to zeby mnie czasem ten rzeczoznawca nie wychu@ał i nie musiał dopłacac.....

fotka uszkodzeń: [External Link Removed for Guests]

Pozdro dla klubowiczów
[/b]

FANTOM

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 02 wrz 2008, 11:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: SW
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: FANTOM »

zasady zwrotu kosztów z ubezpieczenia określa umowa z ubezpieczycielem, więc żeby dostać cokolwiek, radzę się umówić z agentem.

Pozdrawiam
[External Link Removed for Guests] X16SZR + klima

Awatar użytkownika
domo666

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: domo666 »

to wiem ale chodzi mi o przykładowa cene zeby sie nie okazało ze musze jeszcze dopłacic do tego z własnej kieszeni. Zeby wiedziec na jakim pułapie sie utrzymywac i nie zejsc na minus.....bo to szczwane lisy z tych ubezpieczycieli sa.....

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

domo666, licz tak po około 150-200zł za drzwi + 120 za błotnik, wyklepanie progu i tylu jakieś 200zł i pewnie lakierka około 200zł za element. Liczę niektóre elementy z górka niektóre na styk czyli całość wyniosła, by cie jakieś: 1700-2000zł naprawa cie wyniesie na pewno. Autko jest warte jakieś 6-7 tys. zł wiec możesz spokojnie sie kłócić o 3500zł ;)
JADĄ, JADĄ, JADĄ ŚWIRY JADĄ!!!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
domo666

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: domo666 »

Dzięki kolego......bede sie starał wytargowac jak najlepsze warunki oczywiscie.....najwazniejsze własnie zeby miec przykładowe ceny elementów...i orientowac sie do jakiego pułapu moge sie z nim targowac i ponizej jakiego nie schodzic....


Pozdrawiam jeszcze raz...

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Nie ma sprawy ;) Trzeba balansować z nimi tak żeby uzyskać jak najwięcej kasy, a żeby nie zrobili z twojej szkody, szkody całkowitej. Przed tobą długa droga bo te ubezpieczalnie trudno się dusi z pieniędzy ;) Powodzenia.
JADĄ, JADĄ, JADĄ ŚWIRY JADĄ!!!
Obrazek
Obrazek

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

o KUR... chyba tir w Ciebie cofnoł :|.

Ale co do cen to moge powiedzieć że u mnie malowanie elementu metalikiem kosztuje 300-350zł, do tego klepanie u dosć sdobrego lakiernika, przydala by sie tylko polerka po robocie, bo robi to w garażu.

Czyli malowanie masz już 1400zł, do tego próg, posprawdzaj lampy czy są całe. Za listwy boczne możesz zawołać, jedna chyba 50zł kosztuje.
drzwi oczywiście i błotnik nowe, do tego lusterko kompletne ( jak miałeś lakierowane to + lakierowanie ), klamka odpadła, też ona swoje kosztuje, szyba do tego boczna, a naj lepiej jak i przednią też wymienią ;). Naj lepiej po konkretne części zadzwoń do jakiegoś sklepu i sie wypytaj ;).

Targuj sie jak pisano wyzej o jakieś 3500. dodatkowo sprawdż czy jakies mocowania nie są pokrzywione ( im więcej drobnicy tym więcej ubijesz ale znowu zeby nie przesadzić )

Co do lakieru, jak jest dobrze dobrany to wcinki nie widac. Ja mam u siebie 3 wcinki i są niewidoczne.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
domo666

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: domo666 »

Dokładnie kolego trafiłes.........straz pozarna wpieprzyła sie swoim jelczem.... i to dobrze ze przy predkosci 20/h bo inaczej mogłbym tu z wami juz nie pisac........Dzieki Coberettii za rade....uwazglednie wszystko w swoich uwagach......moze ktos ma jeszcze jakies :)

Pozdro!!!
Drive your best

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

domo666 a najlepiej jakbyś się udał do opla na wycenę ;) jak nie będą chcieli dać więcej niż chcesz to pokazujesz wycenę z opla i mówisz że albo dadzą Ci tyle i tyle albo dajesz na bezgotówkową naprawę w ASO - czasem to działa ;)

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

Kostek pisze:domo666, licz tak po około 150-200zł za drzwi + 120 za błotnik, wyklepanie progu i tylu jakieś 200zł i pewnie lakierka około 200zł za element. Liczę niektóre elementy z górka niektóre na styk czyli całość wyniosła, by cie jakieś: 1700-2000zł naprawa cie wyniesie na pewno. Autko jest warte jakieś 6-7 tys. zł wiec możesz spokojnie sie kłócić o 3500zł ;)
Ciekawe skad ty masz te ceny chyba od pana miecia z garazu. Tak sie sklada ze lakierowanie u normalnego lakiernika to 300-350 zl za element a co dopiero klepanie itd. DErzwi jak mocno uszkodzone zadaj wymiany na nowe. Mysle ze naprawa bedzie kosztowac min 2500zl ale to moim zdaniem mocno zanizona suma:)

ODPOWIEDZ