Nowe świece-trudniej pali

nowy33d

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:28
Imię: Damian
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16SZR
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Nowe świece-trudniej pali

#1

Nieprzeczytany post autor: nowy33d »

Witam.Dziś w moim oplu wymieniłem świece na nowe (identyczny model jak stare)no i nie chce mi auto odpalać. Wcześniej na starych świecach,które były zasyfione nagarem auto odpalało na dotyk,natomiast teraz zanim mi odpaliło musiałem kilka razy po 10 sekund pokręcić rozrusznikiem,aż w końcu raczyło załapać. Natomiast później już normalnie odpalało. Po kilku godzinach,jak auto ostygło poszedłem sprawdzić jak będzie odpalać,no i znowu musiałem pokręcić z 15 sekund i dodatkowo musiałem pedał gazu wcisnąć,żeby załapało. Co może być nie tak,czy po prostu świece są nowe,czyste i muszą się dostosować?

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dresat »

nowy33d, Może zamieniłeś któryś z kabli miejscami? Podociskaj porządnie na świecach... :shock:
myśleć...też bym umiał!

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Tak jak dresat, mówi, może zamieniłeś któreś kable WN miejscami :roll: . Sprawdź to i przegoń auto, czasem nowe świece muszą się "przepalić".

nowy33d

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:28
Imię: Damian
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16SZR
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: nowy33d »

Dzięki,co do kabli,to dla spokoju ducha odpiąłem i podpiąłem jeszcze raz kable,no i przegoniłem auto trochę bo jednak po zamianie kabli od razu nie odpaliło. Teraz jest wszytko ok.

ja37

V.I.P.
Posty: 6030
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

A na pewno kupiłeś dobre świece?

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

nowy33d pisze:Witam.Dziś w moim oplu wymieniłem świece na nowe (identyczny model jak stare)
Wygląda na to, że tak. Skoro na starych nowy33d, nie miał problemów to i na tych też nie powinno być :roll:

ODPOWIEDZ