pływak w baku

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Najgorsze jest to że ten kabel idzie przez całe auto..... co lepiej zrobić? wymienić cały na nowy czy przejrzeć??
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#32

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Najlepiej by było wyjąć zegary i zmierzyć omomierzem, czy nie ma zwarcia do masy.

Tak, czy siak, koniec przewodu jest przy stabilizatorze napięcia, więc zegary musisz wyjąć czy tak, czy tak.
W corsie kable od pompy wchodzą do środka auta pod siedzeniem tylnym, może astra też tak ma i właśnie tam coś się dzieje.

leniwiec

Astro-maniak
Posty: 355
Rejestracja: 21 gru 2006, 19:52
Imię: Piotrek
Auto: astr 2
Silnik: 1.4 16v
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: leniwiec »

ma tak odłączyliśmy kable od spławik i okazało sie ze ma pełny bak kable idą tak jak maja być co jest padnięte kabel czy cewka w baku znaczy w pompie bo sam nie wiemy gdzie teraz jest problem 8)
Prawie jak SUBARU

Awatar użytkownika
krissexe

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2008, 22:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: pulawy
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: krissexe »

Moj wskaźnik paliwa tez nie reaguje zupełnie, cały czas pokazuje 0 w baku. Dostałem sie do baku jak pokazano na obrazkach w powyższych postach i tu pojawia sie pytanie.

Czy ten plywak moze byc zanuzony w benzynie? mam na mysli jego gorna czesc do ktorej ida jakies przewody od gory, moj plywak jest caly zanużony na jakis centymetr razem z tymi wpietymi przewodami i kiedy chce go wyciagnac wyzej lub zupelnie to niestety nie moge w pewnym momencie za nic nie chce isc wyzej i gdy go puszczam powraca do swej pozycji zanurzenia. Nie wiem czy on powinien dac sie wyciagnac calkowicie i czy te przewody wpiete od gory moga byc zanuzone.
Prosze o pomoc.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

plywak jak sama nazwa wskazuje ma plywac na powierzchni lustra benzyny .to nie okret podwodny .ruch ramienia plywaka ocenisz dopiero po wyjeciu z baku . sprawdz czy plywak jest szczelny ,w srodku nie moze byc paliwa bo bedzie sie topil i caly czas pokazywal 0 paliwa .
marpas 1954

cywil

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: cywil »

a ja mam taki problem, że cały czas pokazuje full, (tzn. jak jest kluczyk w stacyjce przekręcony-bo jak gaszę silnik to normalnie spada do zera), to od czego powinienem zacząć: zegary czy pływak?

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#37

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Mysle, że okablowanie.
gdzies ci kabel łapie masę.

Awatar użytkownika
krissexe

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2008, 22:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: pulawy
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: krissexe »

Panowie mam jeszcze jedno pytanie , moj pływak jest "utopiony" wskazuje na to fakt iz jest on pod powierzchcnią paliwa, chcialbym go wyjąc i sprawdzic ale nie wiem jak to zrobic, czy da sie go wyjac tym okragłym otworem w baku pod siedzeniem? Gdu usiłuje go uniesc wkladajac rece przez ten otwor to niestety nie moge , jest jakby zablokowany i da sie podniesc tylko do pewnego momentu ok 3,4 cm jednak za cholerę nie chce wyjsc z baku. Nie wiem czy on jest jakos dodatkowo przykrecony albo moze potrzeba jakiegos sposobu np. przekrecic go jakos wokół wlasnej osi, boje sie robic co kolwiek na sile.

Nie wiem dokladnie tez co jest plywakiem , czy jest to caly ten element plastikowy do ktorego ida dwa kable czy moze sam plywak jest osobna czeascią wpietą w całość tej plastikowej bryły.
Przepraszam za niewiedze i prosze o pomoc, przebywam na terenie uk i tu naprawy okropnie drogie , a moze naprawa okazac sie banalna nawet dla mnie.

[ Dodano: 2008-11-20, 18:13 ]
Koledzy odswierzam , potrzebuje waszej pomocy!!!

ODPOWIEDZ