Nalali mi benzyny do diesla

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

Nalali mi benzyny do diesla

#1

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

Witam, na stacji benzynowej pracownik nalał mi do baku 5litrów benzyny do diesla, silnik oplowski 1.7D, ja nieopacznie odjechałem ze stacji, w baku ropy już prawie niebyło ale silnik pracował normalnie dojechałem do celu około 5km od stacji i silnik już nieodpalił :( Dzisiaj zlałem benzyne, nalałem ropy, odpowietrzyłem, wymieniłem filtr paliwa i dolałem dodatku do paliwa czyszczącego wtryski, ale silnik już niepracuje tak samo jak przed zatankowaniem złego paliwa, ładnie odpala wszystko ładnie pięknie ale ma nieruwne obroty co kilka minut od czasu do czasu ze tak powiem telepnie silnikiem i chodzi dalej lub po dodaniu gazu i gwałtownym odpuszczeniu obroty spadną na chwilkę i znów pracuje dobrze czyżby coś stało się z wtryskami?? lub z pompą ?? pomocy bo w poniedziałek dostane kosztorys odszkodowania od Pzu i boje się że coś się popsuło czego niewzięto pod uwagę :cry:

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Mogło stać się coś z pompą i wtryskami. W sumie to kilka km jechałeś na paliwie do którego Twój silnik nie jest przystosowany. Skoro wymieniłeś filtry itd, zdejmij klemę na kilka minut (chociaż to akurat może niewiele pomóc ale na pewno nie zaszkodzi), odpal silnik i zostaw go pracującego na wolnych obrotach, niech pochodzi i się rozgrzeje dobrze. Potem przejedź się.

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

tyle że silnik pracował już na wolnych obrotach i niewiele to pomogło rozgrzał sie pożądnie bo pracował jakieś 50min na wolnych obr. jeździć też jeździłem łącznie jakieś 15km zrobiłem i dalej to samo co więcej kiedy silnik ostygnie jest jeszcze gorzej silnik odpala gaśnie i dopiero za drugim razem po przegazowaniu pracuje ale bardzo nieruwno :( co mi radzicie jechać do mechanika z tym i nich powie?? a jak coś z pompą która jest cholernie droga sie stało to co robić z Pzu jeśli niebędą chcieli zwrócić za pompe lub wtryski bo żeczoznawca który go oglądał powiedział że wystarczy wszystko wyczyścić i wymienić filtr :|

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

aha dzięki za info, w poniedziałek jeszcze dla pewności pojade do znajomego mechanika i jeśli stwierdzi że pompa sie sypła to jade do pzu i zobacze co tam mi powiedzą, wiem że żeczoznawca nieweźnie pompy pod uwagę bo jak przyjechał oglądać to powiedział że wystarczy wyczyścić wszystko i wymienić filtr i będzie dobrze a tu niejest dobrze :(

Borek

Administrator
Posty: 2788
Rejestracja: 22 gru 2006, 1:02
Imię: Pawel
Auto: Nissan Murano
Silnik: 3,5 V6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDANSK
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Borek »

ja pare lat temu to samo miałem . jeździłem dieslem i na stacji nalano mi benzynę jakies 15 llitrow :/ , ale w baku miałem jeszcze rope w jakiejś tam ilosci . również odjechałem na jakies 10 km i nagle zaczął sie dławic ! szarpać az w końcu zgasł i tak juz został.

Ja wtedy zadzwoniłem po kolegę cholowal mnie do warsztatu i tam wypompowano mi całkowicie paliwo ze zbiornika ! i przedmuchano wszystkie rurki rureczki, kanaliki.

W moim przypadku silnik później chodził normalnie; ale moze akurat tobie sie bardziej posypał silnik .... :(

Oby ubezpieczanie wszystko pokryło co bedzie do wymiany.
Tel.: 0.605.223.517

Solexx

Astro-maniak
Posty: 282
Rejestracja: 06 lut 2008, 1:40
Imię: Marcin
Auto: Astra
Silnik: 1.7
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Solexx »

Kolego mialem podobnie tez nalalem 5 litrw bezyny ale sie skapnołem i do pełna rope zalalem i przepalilo bez robemu :P:)
OPEL ASTRA KRÓLEM MIASTA :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

tak tylko ja miałem to nieszczęście że w baku było już prawie sucho i chyba jechałem pare km na samej benzynie :( bo jak rozkręciłem to w przewodach przy wtryskach była już sama benzyna, nawet troszkę ropą nieśmierdziało, a i jeszcze może to ważne a może nie ale wole zapytać czy benzyna 98 oktanów mogła narobić więcej zniszczeń od 95 bo mi zalali tą 98, a dokładniej V-powera na shelu :?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Ad77 wlej na pełen bak z pół litra mixolu (można by nawet spróbować więcej) i pojeździć tak trochę. Powinno się poprawić po wyjechaniu baku o ile nie powstały jakieś wielkie uszkodzenia

Na szczęście te stare oplowskie diesle mają dość tanie w regeneracji pompy wtryskowe no i już za 500zł można kupić używkę. Jedynie nie wiadomo jak wtryski ale to można wymienić końcówki wtrysków choć przyznam że one już są droższe

Znajomy miał kiedyś podobny przypadek i mchanik od diesli poradził zalać mu litr mixolu i zostawić autko na wolnych obrotach na kilka godzin - u niego się poprawiło. Ogólnie mixol fajnie wpływa na silnik jak się dolewa z 200ml na bak co któreś tankowanie

[ Dodano: 2008-09-14, 13:30 ]
aa i jeszcze jedno :D spróbuj jeszcze raz odpowietrzyć autko i koniecznie też przy wtryskach ;)

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

ja dolałem dodatku paliwowego do diesla Xeramic czy jakoś tak czy to może pomóc??

czy nalać jeszcze mixolu do tego??

odpowietrzałem 3razy przy wtryskach więc chyba dobrze jest odpowietrzony :)

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Tu mogl ci sie pojawic problem z przytarciem pompy paliwowej( wtryskowej), tak mniemam.

Wiadomo benzyna jest znacznie bardziej sucha jak ON. Pewnie do tego masz pompe Lukasa??.

Przytarcie moze miec wplyw na regulator obrotow. Ale to sa moje domysly, nie jestem mechanikiem, bazuje na tym co z wlasnego doswiadczenia dowiedzialem sie o dzialaniu diesla.

Moze faktycznie nalej mu miksolu, lub nawet na probe troche zwyklego silnikowego( ale doslownie troszke).

Pisales ze uzyles jakiegos srodka czyszczacego wtryski. Ja osobiscie wystrzegalbym sie tego w takim przypadku.
Wlasnie on moze miec wlasciwosci wresz zrace na i tak nadwyrezona pompe. Pomysl. Skoro scysci wtryski tzn sadze i inne pochodne olejow. Czyli musi byc suchy. Czy aby on nie wspomogl juz rozbuszczonego syfu w pompie po benzynce?? Po ropie zawsze w kazdym naczyniu zostaje na dlugo osad. Jak wlales benzyny( wlali ci) to z kilku-kilkunastu lat z calego ukladu paliwowego caly nagar, syf mogl sie bardzo szybko rozpuscic i pojsc do pompy. Moze nawet czesc tlustego syfu z filtra pociagnelo??

Sprobuj zalac duuuzo miksolu. nawet 0,5l na kilka litrow ropki. conajwyzej bedzie bialo z rury.
Najlepiej juz na rozgrzanym silniku. Iniech sobie popracuje na wolnych obrotach. Bedziesz widzial co sie dzieje. Ja stezenie bedzie za duze to zawsze mozesz dolac ropki.

ODPOWIEDZ