Amortyzatory i ząbkowanie opon.

Wunsch

Amortyzatory i ząbkowanie opon.

#1

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

Mam takie pytanie, czy amortyzatory, którym wyszło ok. 48% na teście mogą ząbkować oponki w Caravanie? W sumie wydawać, by się mogło, że są jeszcze w porządku, średnie, ale w porządku. Ale z drugie strony nie mam zamiaru załatwić sobie zimówek tymi amorkami. Wystarczy mi, że letnie mam zząbkowane (ale to nie za kadenci tych amorków).
Dzięki za odpowiedzi :)

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Ząbkowanie jest od amorów, albo od zbyt dużej prędkości na zakretach.
Te maszynki, co mierzą % amora są niewiarygodne.
Moje przednie miały 62%, a jak wyjąłem, to ośką mogłem ruszać na boki o 2cm.
I to, że są do śmieci było czuć podczas jazdy.
Ja bym zmieniał.

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Mi sie wydaje, ze na wynik wskazania sprawnosci amoryzatorow duuuuzy wplyw ma stan calego zawieszenia. Maszyna mierzy czas reakcji zawieszenia na impuls, sily przy tym wystepujace..
Rzeczywiscie nie sugerowqlbym sie wskazaniami tej maszyny.

Ja czujac juz dziwne zachowanie samochodu poprostu zmienilem amoryzatory i elementy gumowe zawieszenia za jednym razem.
Po 1 tygodniu pojechalem na przeglad. Wyszlo im ze mam amortyzarory wyrabane.
Nawet nie chciali mi podbic przegladu skubance. Jak im przedstawilem dowod zakupu z amortyzatorow to sie przekonali.

Ot najlepszym sposobem mysle jest wlasnie obserwacja z fotela kierowcy, oraz stan ogumienia.
Jak zabkuje lub auto zle sie prowadzi , szaleje po drodze to najwyzsza pora dla swietego spokoju zmienic amortyzatory.
Pozdrawiam.

Wunsch

#4

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

karola44-81 auto zachowuje się dobrze, dobrze się prowadzi. Po stanie opon trudno wywnioskować, czy je ząbkuje, bo są już trochę zząbkowane. :/ A nie chcę załatwić nowych zimówek, bo by mnie chyba coś trafiło

salus1973

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 16 lip 2008, 16:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: salus1973 »

Wunsch, a łożyska w piastach masz napewno sprawne?Ja tam szukałbym przyczyny.
DKW F- 102>>FSO 1500>>AUDI 80 1,6>>VW GOLF I 1,6>>FSM 126p>>VW GOLF II 1,6>>FIAT TIPO 1,4>> OPEL ASTRA F 1,6 8V CARAVAN>>jest CHRYSLER GRAND CARAVAN

Wunsch

#6

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

salus1973 łożyska są ok. Przed zimą zmienię amorki i zobaczymy co z tego będzie.

ODPOWIEDZ