sprzęgło??

Awatar użytkownika
RiDD

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2008, 13:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rudnik k/Myślenic
Kontakt:

sprzęgło??

#1

Nieprzeczytany post autor: RiDD »

Witam! dzis zapalilem moja asterke i po wcisnieciu sprzegla slyszalem tylko zgrzyty zgasilem auto i wlaczylem go na biegu trzymajac sprzeglo i nic sie nie dzialo od tej pory co zapalam astre to jest to samo... i tu mam do Was pyt: czy to jest wina docisku czy musze wymienic cale kompletne sprzeglo czy tylko docisk?

ja37

V.I.P.
Posty: 6073
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Może posypało się tylko łozysko docisku, ale i tak musisz rozebrac, żeby zobaczyć co jest grane.

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

W tej sytuacji tak czy inaczej musisz zdemontować skrzynię biegów żeby dostać się do sprzęgła. Jeśli tylko łożysko będzie do wymiany to i tak na Twoim miejscu wymieniłbym wszystko (tzn-> łożysko oporowe, docisk i tarcza sprzęgła. Oczywiście jakaś dobra firma wchodziłaby w grę. Polecam firmę LUK albo VALEO. Osobiście wybrałbym VALEO).

Belial

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2007, 11:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kartuzy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Belial »

Kolega analyzer64, ma racje, mi jak sie posypało sprzegło tez chciałem wymienic tylko łożysko oporowe, ale lepiej wymienic cały komplet, za duzo roboty z demontowaniem skrzyni... tu oszczedzisz a pozniej wydasz dwa razy tyle jak sie posypie docisk albo tarcza

Lis-Witalis

Astro-maniak
Posty: 293
Rejestracja: 08 lip 2007, 21:25
Imię: Krzysztof
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1,8 20 V
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Lis-Witalis »

A jaki jest koszt wymiany kompletnego sprzęgła ? Kpl. sprzęgło plus robocizna.
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
RiDD

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2008, 13:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rudnik k/Myślenic
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: RiDD »

juz znam werdykt poszlo lozysko i asterka od wczoraj jest u znajomego mechanika. wymieniam cale kompletne sprzeglo. nawe mniej wiecej 300zl plus robocizna.

ja37

V.I.P.
Posty: 6073
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Masz dobrze, bo sprzęgło do mnie to 600zł + kupa roboty....

Furiat23

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2008, 1:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grudziadz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Furiat23 »

Witam, moim problem jest to gdyz wcisne sprzeglo nastepuje halas, nie jest on wielki poprostu to niezbyt wyraznie slychac ale juz sie dowiedzialem jest to spowodowane tym iz docisk konczy swoj zywot, ale jest tez problem z tym iz zebym mogl ruszyc musze wprowadzic ato na wysokie obroty bo w innym wypadku zgasnie, nie mam obrotomierza wiec nie wiem ile wynasza obroty ale na bank dosc sporo moze 2500 by sprzeglo zlapalo. Czy to mma cos wspolnego z dociskiem czy czeka mnie wymiana kompletna sprzegla? Pozdrawiam i z gory dziekuje za zainteresowanie moim problemem.

papus81

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 11 lis 2008, 19:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: papus81 »

Z reguły wymienić by należało wszystko czyli łożysko, tarcz i docisk :roll: ale może nie w każdym przypadku tak jest :idea:

ODPOWIEDZ