Szyba przednia tłusta??? Wycieraczki nie zbierają.....

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

Szyba przednia tłusta??? Wycieraczki nie zbierają.....

#1

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

Koledzy i jeszcze jedna sprawa.... wycieraczki nie zbierają mi wody z przedniej szyby.. i to nie jest wina wycieraczek jak niejeden a was by o tym pomyślał... Próby piorek były juz wszelakie... chodzi o to ze jak wycieraczka wykonuje ruch to zaraz za nia zostaje woda ktora sie rozpływa tak jak by szyba była tłusta... myłem juz wszystkim nitro, benzyna, wrzątek + puf, ludwik i inne i nic... i juz nie wiem co robic... bo zbliża sie pora deszczowa a jadąc po trasie to nic nie widać.. nawet na najszybszym biegu wycieraczek woda zostaje jak by "na tłustym była"....

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: zidan »

może za słabo dociskają je sprężyny
[External Link Removed for Guests]

tajfun

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 08 wrz 2008, 21:03
Imię: Błażej
Auto: SPRZEDANE :(
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tajfun »

a moze ci wycieraczki wystarczajaco nie dociskaja do szyby,moze czas wymienic cale nie tylko pióra??? ja mialem kiedys taki przypadek ale to okazaly sie wina piór. pozdro

kolodeus

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 25 kwie 2008, 22:51
Imię: Łukasz
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Wilczyce-Rzeszów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kolodeus »

Ja podczepie się pod temat.
Mam podobny problem tylko u mnie to wyglada jakby po przetarciu szyba parowała :? po około 2 - 3 sekundach od przetarcia robi sie dopiero przezroczysta.
Troche to dla mnie dziwne i nie wiem jak z tym sobie poradzic. W mocnym opadzie i szybko działających wycieraczkach szyba jest praktycznie na maksa "zaparowana" i nic nie widac :/

Pozdrawiam

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

może źle to ująłem... wycieraczka zbiera wode ( bo sie przyjrzałem dokładnie) ale jak wraca to tak jak by ciagła tą wode za sobą i ona sie tak rozlewa po szybie... jak by była tłusta... sam juz nie wiem

ircmaniak

#6

Nieprzeczytany post autor: ircmaniak »

kolodeus pisze:Ja podczepie się pod temat.
Mam podobny problem tylko u mnie to wyglada jakby po przetarciu szyba parowała :? po około 2 - 3 sekundach od przetarcia robi sie dopiero przezroczysta.
Troche to dla mnie dziwne i nie wiem jak z tym sobie poradzic. W mocnym opadzie i szybko działających wycieraczkach szyba jest praktycznie na maksa "zaparowana" i nic nie widac :/

Pozdrawiam
Mam wsumie identyczna sytuacje jak kolega. Ostatnio kolo 21-22 jak sie rozpadalo wycieraczki chodzily jak najszbyciej juz sie da a szyba parowala ze nie bylo nic widac az sie wsumie jechac nie da bo strach! probowalem juz z ogrzewaniem na cieplo zimno z lekko uchylonymi szybami z przodu ale to woda wtedy leci z zamknietymi i nie udalo mi sie ominac tego parowania...

Awatar użytkownika
skleja77

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2008, 10:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: skleja77 »

Witam. Miałem dokładnie to samo i myślałem, że to wina wycieraczek. Wymieniłem wycieraczki i jest prawie to samo. Wycieraczki zostawiają za sobą równiutką warstwe wody, która w nocy znacznie utrudnia życie :( W dzień jest prawie ok. Wycieraczki niby zbierają dobrze i też się zastanawiam dlaczego się tak dzieje ? Pozdrawiam

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#8

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Po pierwsze, warto umyc szyby srodkiem na kamien ( zrace ) - wiec nie nalezy dotykac uszczelek itp ;) W ten sposob ja sie pozbylem owej "mgielki" na szybie.
I zwrocic wlasnie uwage na "naciag" sprezyny oraz stabilnosc zamocowania calego mechanizmu wycieraczek.
Moze sie zdarzyc ze mechanizm przy ruchu powrotnym sie lekko rusza ( np unosi) i przez to wycieraczka nie zbiera prawidlowo. ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

ODPOWIEDZ