jaki akumulator ASTRA F 97r 1,7 TD (oplowski DTL)

Awatar użytkownika
kilerek

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2008, 14:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

jaki akumulator ASTRA F 97r 1,7 TD (oplowski DTL)

#1

Nieprzeczytany post autor: kilerek »

Jestem zainteresowany akumulatorem CENTRA FUTURA prosze Was podajcie o jakich parametrach najlepiej. Teraz w aucie jest 55 AH i chyba troche za slaby. Jaka pojemnosc i prad rozruchowy ?

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

kilerek, 55 to napewno jest zbyt mało. U mnie jeździ 88 AH ale jest to padaka ( a moze za wielki ? ee raczej nie )... Jak sie w zeszłym tygodniu w sklepie pytałem, to facecik z katalofu mi wyczytał chyba 68 ( ale nie jestem pewien ) ale to też było do astry G ... Ja bym brał coś koło 72AH
[External Link Removed for Guests]

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Ja mam 74 ah i 680 A o tym tez trzeba pamietac
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

libanek

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 08 kwie 2008, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: libiąż
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: libanek »

Walsnie.. ja mam podobny dylemat... Astra F 1993 1.7TDS (Isuzu)(kombi) Nie wiem wlasnie jaki zakupic.. i nie wiem dlaczego mam taki dziwny akumulator ?:o kupilem auto wiosna tego roku z oplowskim akumulatorem 66 ah 300A :o dziwi mnie to troche.. co o tym sadzicie?

tronik

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:15
Auto: Astra F
Silnik: 17TD ISUZU
Lokalizacja: Śląsk ;]
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: tronik »

silnik 1.7 TD Isuzu: Akumulator / 12 V 60 A×h/370 A, minus na masie

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

370A mocy rozruchowej to zdecydowanie za mało :/

dtl oryginalnie miał chyba 65A ;) Centra futura to super akumulator, sam mam taki już od 1,5 roku i nigdy mnie nie zawiódł on ma coś koło 600A mocy rozruchowej.

Druga sprawa to centra w modelu futura gwarantuje bezpłatne assistance - jeśli aku padnie bądź się zepsuje nie z Twojej winy ani nie z winy autka dzwonisz do nich i przysyłają pomoc ;)

Centra to na dzień dzisiejszy jeden z lepszych akumulatorów, powiedziałbym nawet że lepszy ob boscha który się pogorszył odkąd zaczęto produkcję w chinach :/

Bierz futurę 65A i nawet się nie zastanawiaj ;)

Jedyna uwaga to u mnie przy takiej pojemności w mrozie gdy słucham radia to jednak przez wzmacniacz od suba aku na krótkich trasach się nie doładowuje i potem po nocy nie chce odpalać przez co muszę na zimę wyłączać suba :/

Cobrettii 72Ah to za dużo :/ bedzie na krótkich trasach się nie doładowywać :/ Ogólnie nie ma co patrzeć specjalnie na pojemność w dieslu bo wiadomo że i tak moc rozruchowa w tym wszystkim jest najważniejsza. Wcześniej miałem aku 55Ah i śmigał idealnie tyle że miałem rozruchowej 540A ;)

[ Dodano: 2008-09-29, 22:25 ]
libanek pisze:kupilem auto wiosna tego roku z oplowskim akumulatorem 66 ah 300A
pewnie jakiś tańszy akumulator? one zazwyczaj mają właśnie małą moc rozruchową i bardziej nadają się do benzyniaka a nie do diesla

m4c13k

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2008, 11:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: m4c13k »

ja mam u siebie centrę futura 75Ah/760A i nie ma problemów z niedoładowywaniem, mimo, że większość to miasto, ale przynajmniej raz w miesiącu robię też trasę 500km.
nie było też nigdy problemów z odpalaniem kogoś na kable... Dziś zobaczyłem cenę w makro - blisko 500zl :shock:
Rok temu kosztował 130zl mniej...

Ale 3letnia gwarancja i 2 letni assistance kusi mimo, że futura nie jest zbyt długo na rynku. Kupiłem i polecam.
pozdrawiam

maciek

Solexx

Astro-maniak
Posty: 282
Rejestracja: 06 lut 2008, 1:40
Imię: Marcin
Auto: Astra
Silnik: 1.7
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Solexx »

ja jutro zobacze u siebei i wam podam ;P
OPEL ASTRA KRÓLEM MIASTA :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kilerek

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2008, 14:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kilerek »

m4c13k pisze:ja mam u siebie centrę futura 75Ah/760A i nie ma problemów z niedoładowywaniem, mimo, że większość to miasto, ale przynajmniej raz w miesiącu robię też trasę 500km.
nie było też nigdy problemów z odpalaniem kogoś na kable... Dziś zobaczyłem cenę w makro - blisko 500zl :shock:
Rok temu kosztował 130zl mniej...

Ale 3letnia gwarancja i 2 letni assistance kusi mimo, że futura nie jest zbyt długo na rynku. Kupiłem i polecam.

i na taki sie zdecydowalem dzieki za doradzenie w parametrach na allegro znalazlem za 370zl z przesylka pozdrawiam

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

m4c13k pisze:ja mam u siebie centrę futura 75Ah/760A i nie ma problemów z niedoładowywaniem, mimo, że większość to miasto, ale przynajmniej raz w miesiącu robię też trasę 500km.
taa tylko u mnie sam wzmacniacz ciągnie tyle mocy że po pół godziny słuchania głośno muzyki mam padnięte aku :D


Druga sprawa to to że alternator w isuzu ma ładowanie 70A więc jak dasz większy aku niż 70 to zimą podczas mrozów jeżdżąc same krótkie trasy cały czas na światłach nie ma bata żeby się aku doładował :/

ODPOWIEDZ