Pierwsze klopociki z Astra

Awatar użytkownika
ur8an

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2008, 19:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Pierwsze klopociki z Astra

#1

Nieprzeczytany post autor: ur8an »

Kupilem wczoraj Astre X16EL, wracajac nia do domu zobaczylem mila niespodzianke w postaci kontrolki Check Engine, ale nie zrazony tym wrocilem do domu.
Dzis zabralem sie do diagnostyki, wyskoczylo troche bledow:
-15, 19, i ulubiony 47:)
Tak wiec dlugo nie myslac, pojechalem do sklepu Opla i oprocz wymiany oleju, filtrow, swiec zakupilem czujnik temp cieczy chlodzacej, czujnik polozenia walu, termostat i benzyne ekstrakcyjna zeby zajac sie EGRem kochanym ;)
Po dzisiejszych 5h walki Checka nie bylo.. Przez 5min.. (oczywiscie ze odpialem akumulator :P )
Dalej te same bledy, ale nie ma juz objaw "zabki" (jak ja to nazywam) ze ja mu gaz, a on w miejscu skacze i dopiero po chwili wkreca sie na obroty.. Auto jezdzie bardzo plynnie, dobrze sie wkreca jak i schodzi z obrotow, jalowe w porzadku, odpala od strzala..
EGR bedzie jutro zaslepiany najprawdopodobniej..
Cos w instalacji elektrycznej moze siedziec w zwiazku z blednym sygnalem czujnika walu jak i tym czujnikiem cieczy? Dodam jeszcze ze wskazowka temperatury stoi w miejscu - myslalem ze to wina czujnika, a jednak nie.. Wentylator na chlodnicy dziala w porzadku.

Jakies pomysly? Od czego zaczac dokladne wykrywanie usterek?? Kasy na mechanika za bardzo nie mam, bo trzeba oplacic autko ;)

[ Dodano: 2008-09-30, 07:59 ]
Nikt nie ma zadnych pomyslow? :(

Awatar użytkownika
marker

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2008, 12:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marker »

Co do wskazania temperatury. Odepnij z termostatu czujnik i przyłóż go gdziekolwiek do masy samochodu. Wskazówka powinna wychylić się do pozycji maksymalnej.
Czy wskaźnik paliwa działa?
Jak przekręcasz kluczyk w pozycje zapłonu, to świeci się kontrolka akumulatora i paliwo idzie w górę?
W zależności od objawów uszkodzeniu mogło ulec:
- doprowadzenie sygnału do wskaźnika (często ścieżki w tablicy za wskaźnikami, przewód)
- stabilizator napięcia (tablica wskaźników)
- sam czujnik temperatury
- alternator (problemy z ładowaniem)

Daj znać jak idzie naprawa.

Awatar użytkownika
ur8an

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2008, 19:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: ur8an »

Wskaznik paliwa dziala normalnie, kontrolka aku dziala - sproboje pozniej tego triku z dotknieciem masy. Czujnik w chlodnicy wczoraj wymieniony na nowke wiec to chyba nie to.. Auto jezdzi, odpala, wiec chyba alternator tez mozemy wykluczyc?

Awatar użytkownika
marker

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2008, 12:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marker »

Jak paliwa działa to nie powinno być to ani od stabilizatora ani od altka.
Dla pewności możesz sprawdzić prąd ładowania na klemach i na altku.

Gdyby nie zadziałał po przyłożeniu masy, sprawdź przejście pomiędzy wsuwką (zaciskiem na kablu) a wskaźnikiem - najlepiej za pomocą miernika.
Zobacz też czy wszystkie ścieżki na tablicy wskaźników są ok tzn. jest przejście od wtyczki do wskaźnika.

W razie pytań pisz.

Awatar użytkownika
ur8an

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2008, 19:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: ur8an »

Dzis nie mialem okazji sprobowac triku z masa, bylem na przegladzie, w urzedzie celnym itp. Zmartwili mnie bo potrzebuje sobie zalatwic NIP :( A to trwaaaaaaaaaaaa....

Jutro bedzie czas na zabawe z autem.. Poki co to zabawa bo i tak jeszcze legalnie jezdzic nie moge ;)

A nikt nie ma pomyslu o co moze chodzi w "Bledny sygnal czujnika polozenia walu"??
Bo to mnie szczerze mowiac bardziej martwi niz EGR czy kontrolka temp..
Czujnik walu mam nowke sztuke..

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

ur8an pisze:Nikt nie ma zadnych pomyslow?
... a próbowałeś poszukać na forum :?: Pozdro...

jackiel

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2008, 20:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: jackiel »

ur8an pisze:A nikt nie ma pomyslu o co moze chodzi w "Bledny sygnal czujnika polozenia walu"??
Bo to mnie szczerze mowiac bardziej martwi niz EGR czy kontrolka temp..
Czujnik walu mam nowke sztuke..
Musisz pamiętać, że kupiłeś Opla Astrę, co oznacza, ze często będziesz zadawał tu różne pytania. Oczywiście absolutnie nie życzę Ci żadnych kłopotów, ale między nami mówiąc będzie ich miał sporo. Sprawdzałeś w ogóle ten samochód przed wręczeniem gotówki? No chyba, że nie przywiozłeś go dla siebie tylko na odsprzedaż.

Bunkerites

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 08 lis 2007, 15:21
Imię: Marek
Auto: aktualnie Civic 7 gen TypeR
Silnik: K20A2
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Bunkerites »

mogles wziasc za ryj sprzedawce auta i niech oddaje ci kase albo pokrywa koszty napraw,MASZ TAKIE PRAWA !!

Awatar użytkownika
ur8an

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2008, 19:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: ur8an »

Bunkerites pisze:MASZ TAKIE PRAWA !!
Wiem jakie mam prawa ;) Ale jak za taka cene jak kupilem, wydaje mi sie oplacalo, pomimo bledow.. Poki co nie chce odsprzedawac i bede sie probowal uporac z bledami ;)

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: farow »

Jakie prawa?! Podpisujesz sie ze znasz stan techniczny i musiałbys udowodnic ze sprzedajacy wiedzial o tych usterkach i celowo je zataił przed Toba kolego! Jak mu tego nie udowodnisz to mozesz mu naskoczyc ;] A poza tym zazwyczaj kupujac niemca nierzesz go od handlarza a umowe piszesz fikcyjna z niby wlascicielem z niemiec! :)

A co do autka! Kolego czy po wymianie tego wszystkiego kasowales jakos błedy w autku?

ODPOWIEDZ