Skrzynia biegow ?? pytanie

Solexx

Astro-maniak
Posty: 282
Rejestracja: 06 lut 2008, 1:40
Imię: Marcin
Auto: Astra
Silnik: 1.7
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Solexx »

andrew088, heh ale dziwne bo silnik ładnie pracuje równo i niema zbytnio z nim problemow ;P jak bede u mechanika jutro ( Diagnostyke robie) to sie odrazu zapytam ;P ale Dzieki za pomoc :)
OPEL ASTRA KRÓLEM MIASTA :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Tomasz Metalik

Astro-maniak
Posty: 116
Rejestracja: 13 gru 2008, 15:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: opole
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Tomasz Metalik »

Witam. Ja mam benzynkę i okazuje się ze także mi zjezdza auto i to z nie dużej górki. To juz zauwazyłem wczsniej. Wypadło mi z głowy bo reczny zaciagam. Silnik pracuje jak masełko :-) Jeszcze dokładnie musze to sprawdzić . Ale tez skorzystam z rad.

[ Dodano: 2008-12-17, 20:26 ]
Właściwie sprawdziłem. Z wzniesienia na którym trzymam autko - gdy puszczam reczny i pozostawiam np na biegu 4 chwile ( dosłownie z 5cm zjezadza wolno i sie zatzymuje ) to chciał i nie daje rady :-) I poporstu nie jedzie . wiec ok .
"... z myślą o posiadaczach i użytkownikach samochodów, którym nie wystarcza tylko intuicyjne naciskanie pedałów eksploatowanego pojazdu i telefon do służb pomocy drogowej"

Jacolo

Astro-maniak
Posty: 220
Rejestracja: 24 lis 2008, 18:02
Imię: Jacek
Auto: Astra
Silnik: 1.7 td Isuzu
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Jacolo »

Tomasz Metalik, Z benzyną to normalne że z dużej górki będzie zjeżdżać silnik ma małą kompresję i masa auta pokona opór na silnik ale u ciebie Solexx, to jest coś nie normalnego ja mam diesla nigdy nie zostawiam na ręcznym nawet na największych wzniesieniach niema mowy o zjechaniu ponieważ diesel ma ponad 2,5 krotnie większy stopień sprężania od benzyny. Najlepiej zostawiaj koła skręcone w stronę krawężnika to na pewno nie zjedzie bo zimą pozostawienie auta na ręcznym grozi przymarznięciem szczęk do bębna. :m
[nieregulaminowy podpis wycięty przez administrację]

Tomasz Metalik

Astro-maniak
Posty: 116
Rejestracja: 13 gru 2008, 15:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: opole
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Tomasz Metalik »

Witam. Na początek Wesołych Świąt :m

Otóż jakis czas temu ( od 2 miesięcy ) Zastanawiam nad pewnym wyciekiem czerwonej substancji na górze skrzyni biegów na której znajduje sie pewien moduł do którego wchodzi popychacz. Wyciek substancji pojawia się na dwóch "kratkach" ... korpusie skrzyni pod tym własnie modułem. Byłem z tym u mechanika. Na pierwszy rzut oka powiedział ze moze to być płyn chłodniczy z gumowych rur który owszem jest czerwony ( koncentrat który sam dolewałem ), lecz jego właściwość to ostro jakby alkoholowy zapach a pozatym jest rzadszy w porównaniu z tym co wycieka tzn substancja rownież czerwona z mydłym zapachem. Jak typowy olej. Mechanik powiedział ze skrzyni nic nie wycieka. gdyz jest sucha. Miał namysli pewnie wyciek który jest zwykle nizej tzn pod skrzynia. A tego problemy nie rozwiazał .

Mi sie wydaje ze to jest olej który wychodzi podczas zmiany biegów z popychacza. Lecz On jest suchy - ladniutki .
i tu wkońcu pytanie co to moze oznaczać. Mechanik powiedział zebym narazie sie tym nie przejmował. W sumie jade teraz na sylwka 1100 km moja asterką i pytam z ciekawości .

Pozdrawiam :-)
"... z myślą o posiadaczach i użytkownikach samochodów, którym nie wystarcza tylko intuicyjne naciskanie pedałów eksploatowanego pojazdu i telefon do służb pomocy drogowej"

ODPOWIEDZ