Opadające drzwi

Piterw

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 02 paź 2008, 9:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Opadające drzwi

#1

Nieprzeczytany post autor: Piterw »

Witam.Mój problem dotyczy drzwi przednich w astrze I kombi.Otóż w momencie otwieranie czuje się jakby lekko opadały natomiast gdy zamykam czuć że zachaczają lekko o dół.Jestem nowy wiec nie bardzo sie orientuje-i moje pierwsze autko.Co należy wymienić lub wyregulować?Dzięki za wszystkie porady

kazik70

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin (Łęczna)
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kazik70 »

Sprawdź zawiasy, czy takie metalowe tuleje nie wychodzą, jak by co to je dobij, jak zaczną z nowu wychodzić to do wymiany. Jak otworzysz dźwi to na słupku jest takie ucho na którym zemek z dźwi się zamyka, są tam dwie śróbki poluzuj je i podnieś to ucho troche do góry. Dźwi będą się mocniej dociągać.

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: zidan »

miałem to samo pojechałem do opla kupiłem swożnie do zawiasów jakies grosze to kosztowało a z drzwiami nie radze samemu sie za to zabierać gdyż np moje po 8 latach nie chciały za nic dać sie sciągną . radze pojechać do blacharza i dać mu zarobić i mieć zrobione dobrz e bo oni wiedzą jak to robić
[External Link Removed for Guests]

Piterw

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 02 paź 2008, 9:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Piterw »

Czy zwykły śmiertelnik może wymienić te sworznie?A może jest dobry spec od tego w koszalinie-ktoś wie?

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: zidan »

moje były tak zapieczone ze dopiero po przyspawaniu do nich odpowiednio zagiętego pręta dało sie je wybić jeżeli uda Ci się je wyjąć samemu to bez problemu poradzisz sobie z włożeniem nowych. Operacje najlepiej w 2 osoby wykonywać
[External Link Removed for Guests]

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Eeee tam...zestaw kombinerki plus mlotek i zaden sworzen mu sie nie oprze...sprawdzone wielokrotnie ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Tece

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 14 paź 2007, 9:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław / Radomsko
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Tece »

Popieram- kombinerki, młotek i daje rade - choć nie było łatwo i na początku trochę wątpiłem. Przyda też się jakis wybijak lub stare wiertło bo nie zawsze można uderzyc młotkiem bezpośrednio w kombinerki. Dodam że nie robiłem tego sam pomógł mi kumpel za co wielkie dzięki... Na początek poszło WD40 później narzędzia i siła. Uważać tylko trzeba na lakier bo przy zamachu łatwo go uszkodzić... Kolejna sprawa dość ciekawa to wbijanie nowych sworzni a dokładnie ucelowanie... Nie było łatwo ale się udało.
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Jimmy->Alan 18->Alan 28->Alan 87->Jackson->PRO520XL

Piterw

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 02 paź 2008, 9:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Piterw »

heh z pomocą kumpla udało sie wymienić-co prawda sa lekko obniżone ale jest ok.tera czas na blachy,zabezpieczyc od środka

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: destylator »

koledzy s js wymieniłem te sworznie na nowe i drzwi dalej opadnięte są :( darade jakoś to podnieść ??
TTi 880 + SIRIO ML 145

Piterw

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 02 paź 2008, 9:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Piterw »

Czytałem że niektórzy rozwiercali i dorabiali śrubu itd, inni dawali nowe zawiasy-spawanie

ODPOWIEDZ