Remont silnika

Novement

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 11 maja 2007, 21:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

Remont silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: Novement »

Witam, jak pisałem w poście powitalnym moja Astra x16szr wymagała remontu silnika.
Fakt faktem odzyskał moc. Jednak słychać lekkie klekotanie z silnika, niby jakaś hydraulika(czy to coś niby jest hydrauliczne) ma tam dojść do siebie.
Po dłuższej jeździe przez chwilę coś potrafi zadzwonić w silniku. A przyśpieszając od 2300 do 2700 jakby pierścionki dzwoniły, tylko tak szybko rytmicznie i robi się głośniej. Przy 2700 nagle to ustaje i dzieje się tak głównie tylko na 3 biegu.
Czy to normalne podczas docierania?

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

mi kiedyś w Punto też dzwoniło miedzy tymi predkosciami obrotowymi... okazało się że to osłona tłumika była luźno i to sprawiało że dzwoniło...

BTW ile zapłaciłeś za kapitalkę?? bo w moim 14NZ też się szykuje bo leci mi z uszczelki i bierze olej więc coś tam trzeba będzie porobić...
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

Jedras_GW pisze:bo w moim 14NZ też się szykuje bo leci mi z uszczelki i bierze olej więc coś tam trzeba będzie porobić...
A ile masz przejechane? Bo jak nie więcej niż 300tyś to muśle że duzo Cie nei wyniesie wymiana uszczelki, uszczelniasz na zaworach bo pewnie stamtad olej bierze (znam bardzo duzo takich przypadkow), a za to jakiej 400 PLN chyba że znasz kogoś...
pozdro

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Heh oficjalnie mam niby 144 tys.:D ale kupiłem od polskiego cwaniaka i przy kupnie widziałem że ktoś już ruszał śrubki przy liczniku
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

magrad

#5

Nieprzeczytany post autor: magrad »

opel bez remontu przyjmuj,ac ze wymienia sie olej co 10 tys lub co 15 pól syntetyk wytrzyma bez brania olejy 300 tys conajmniej i jak bierze troche do 600 tys chyba ze ktos doje niezle i przegrzeje silnik mówie o 8 zaworowych bo 16 stki są słabsze :mrgreen:

siewicz

Astro-maniak
Posty: 256
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: siewicz »

Podepne sie pod temat, bo zastanawia mnie od pewnego czasu jedna rzecz: czy jest dostep do nowych czesci i czy w ogole da sie doprowadzaic silnik do stanu praktycznie z serii ? I ilke taki remoncik by kosztowal ?
Pytam czysto z ciekawosci, wiec nie piszcie, ze lepiej swap, czy, ze to nieoplacalene itd :).
Pozdrawiam
Obrazek

ODPOWIEDZ