Luźna skrzynia biegów :(

Barthezz90

Astro-maniak
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2008, 20:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Luźna skrzynia biegów :(

#1

Nieprzeczytany post autor: Barthezz90 »

Witam, mam problem ze skrzynią biegów a mianowicie, gdy wjeżdzam na droge kostkową czy cos podobnego to dzwignia lewarka biegów lata tak jakby była luźna, wiem że podobno jakiś zestaw trzeba tam wymienić żeby nie było to takie luźne ale dokładnie nie wiem co z tym zrobić. Prosze o pomoc !!

Usunięty użytkownik 5195

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Spokojnie, skrzynia biegów na pewno nie jest luźna, raczej byś w takich przypadkach długo nie pojeździł...
Luzy są natomiast w trzymaniu dźwigni lewarka zmiany biegów. Najprawdopodniej wyrobiły się gumy trzymające ów lewarek. Więcej info tutaj:
[External Link Removed for Guests]

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dresat »

Barthezz90,
Barthezz90 pisze: wiem że podobno jakiś zestaw trzeba tam wymienić żeby nie było to takie luźne
To właśnie trzeba zrobić; może jeszcze sprawdzić poduszki z mocowania skrzyni... :shock:
myśleć...też bym umiał!

Usunięty użytkownik 5195

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

dresat pisze:Barthezz90, Barthezz90 napisał/a:
wiem że podobno jakiś zestaw trzeba tam wymienić żeby nie było to takie luźne
To właśnie trzeba zrobić; może jeszcze sprawdzić poduszki z mocowania skrzyni...
Nie jest to rozwiązanie. Gdyby była wyrobiona poduszka skrzyni, przy ruszaniu by trzęsło samochodem (i dźwignia przy okazji też by się trzęsła). Jeżeli samochód jedzie już jako tako rozpędzony po wyboistej drodze i lata luźno dżwignia zmiany biegów, to winne są ów gumy.

Barthezz90

Astro-maniak
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2008, 20:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Barthezz90 »

Chodzi dokładnie o to że nawet gdy jade powoli i szybko po kostkowej drodze to wtedy lata. A miałem też problem związany z ruszaniem, zdażało sie ze autem szarpało, byłem na komputerze i wykazało "fałszywe powietrze" tzn że silnik nie dostawał powietrza, obroty byly na poziome 1100 a teraz już 900 po naprawie.

ODPOWIEDZ