Poduszka zawieszenia silnika

Awatar użytkownika
slaterone

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2008, 19:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

Poduszka zawieszenia silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: slaterone »

Witam wszystkich Astromaniaków.Jestem nowym użytkownikiem forum(wiem że powinienem się przedstawic w innym dziale ale nie wiem jeszcze jak od niedawna jestem też użytkownikiem internetu i dopiero się uczę ,proszę o wyrozumiałośc)A teraz moja przygoda.Autko to Astra 1993 rok z motorkiem 1.6i.Od kilku dni są problemy z dziwnym drganiem silnika.Podczas wymiany paska klinowgo zauważyłem że w fatalnym stanie jest poduszka zawieszenia silnika od strony pompy wspomagania.Zabrałem się więc za wymianę,odkręciłem ją ale w żaden sposób nie mogę jej zdjąc.Czy możliwe jest że jest aż tak zapieczona(jest tam pełno rdzy)czy może jest jeszcze jakoś zabezpieczona .Proszę o wskazówki za które dziękuję i pozdrawiam.
Slater

cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#2

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

slaterone, poduszka jest normalnie przykręcana do łapy i karoserii, z tego co pamiętam na dwie śruby, odkręcasz ją i wyciągasz.

Przy okazji zapraszam Cię do działu łódzkiego KLIK i na spoty :)
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

Awatar użytkownika
slaterone

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2008, 19:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: slaterone »

Witam nowego kolegę i dziękuję za odpowiedż,tak wiem że ta poduszka jest przykręcona dwoma śrubami ,odkręciłem je ale nie mogę jej zdjąc z tej łapy na którą jest założona.Czyona nie jest jeszcze tam jakoś przymocowana. Dzięki za pozdrówka ,oczywiście dla ciebie tak samo i zaraz spadam do łódzkiego działu po info o zlotach. :lol:
Slater

cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#4

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

slaterone, najprostszą rzeczą jest odkręcenie poduszki i od karoserii podniesienie silnika lewarkiem. Trzeba go podłożyć pod miskę olejową, miejsce w którym podkładamy lewarek (najlepiej "żabę" przekładamy deską, żeby nie uszkodzić miski olejowej. W ten sposób poduszka powinna zejść najłatwiej. Jak coś to dzwoń postaram się pomóc. Namiary znajdziesz w łódzkim
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

Awatar użytkownika
slaterone

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2008, 19:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: slaterone »

Dzięki wielkie,takiej odpowiedzi oczekiwałem .Pomogło, stara poducha w koszu.Pozdrawiam.
Slater

ODPOWIEDZ