czyzby silniczek krokowy?

chomeini

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2008, 19:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: krk
Kontakt:

czyzby silniczek krokowy?

#1

Nieprzeczytany post autor: chomeini »

witajcie! mam taki problem. mam asterke 1,6 16V z gazem (sekwencja). jakis tydzien temu po raz pierwszy zobaczylem kontrolke silnika ktora wlaczyla mi sie w trasie. zatrzymalem sie, zapaliłem na nowo i było ok. jechałem wtedy na gazie. po jakims czasie znow sie zapaliła, zdecydowałem sie poki co jeżdzic na benzynie gdyz nie mialem czasu isc do serwisu. caly tydzien smigalem na benzynce a tu niespodzianka. dzisiaj zaczeła mi się swiecic kontrolka takze na benzynie... ogłupiałem juz calkowicie. zauważyłem ze zapala sie przy postoju na skrzyzowaniu czy np przy wrzucaniu jedynki gdy zaczynam ruszac... myslalem ze mialem problem z gazem, a tu okazuje sie ze to cos powazniejszego.... czy to mozliwe ze chodzi o silniczek krokowy? zauwazylem ze na biegu jałowym mam neico podwyższone obroty - normalnie bylo ponizej 1000 a teraz mam okolo 1200-1300. nie wiem co robic, biec do serwisu gazowego czy poprstu do mechanika, bo nie wiem ktory bedzie lepiej zorietowany co jest grane...
za wszelkie podpowiedzi bede bardzo wdzieczny .
pozdrawiam wojtek

Wunsch

#2

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

chomeini, sprawdź jakie błędy Ci wykazuje i wtedy będziesz wiedział co dalej.

chomeini

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2008, 19:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: krk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: chomeini »

Wunsch, próbowałem zczytać błędy... spiąłem odpowiednie gniazda, włączyłęm zapłon i..... i ikonka silnika miga 10 razy potem 5, i tak w kołko... nie było 12 na poczatku.... nie wiem jak mam to interpretowac...

Awatar użytkownika
W_Jurek

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 30 wrz 2008, 20:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: W_Jurek »

Witam. też mam astrę 1.4 16V. 10 błysków oznacza zero nie wiem czy masz kody trzy czy cztero cyfrowe ja mam cztery. może opisze ci na swoim przykładzie 10 przerwa 5 przerwa 10 przerwa 10 i wtedy sekwęcja ję powtarza czyli czytając 10=0,5=5,10=0,10=0 wychodzi 0500 co oznacza "Czujnik prędkości własnej pojazdu " jeżeli będziesz potrzebował lisy kodów to ci prześle

chomeini

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2008, 19:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: krk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: chomeini »

okazało się ze wyskakuje błąd: 0505 Usterka w układzie regulacji obrotów biegu jałowego. miał ktoś może do czynienia z takim błędem? co to może byc?
pozdrawiam
wojtek

Woojtass

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 07 lis 2008, 9:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białośliwie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Woojtass »

Mam astre 1,6 16V i mam podobny problem tyle ze mi obroty faluja miedzy 400-900 a czasami nawet silnik zgasnie. Sprawdzałem kody i wyszlo mi 1405. Sprawdzalem w tabeli kodów ale tam były tylko kody dwucyfrowe. Jurek mógłbyś mi wysłac listę tych kodów? Bedę wdzięczny

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: suchy »

chomeini pisze:regulacji obrotów biegu jałowego
to jest właśnie silniczek krokowy... masz możliwość podmiany na sprawny?
Woojtass pisze:Sprawdzałem kody i wyszlo mi 1405.
1405 - uszkodzenie zaworu EGR
wymontuj i wyczyść, jeżeli nie pomoże to niestety wymiana...

[ Dodano: 2008-11-15, 21:10 ]
czterocyfrowe kody do pobrania [External Link Removed for Guests] (plik XLS)
jestem już stary...

ODPOWIEDZ