Demontaż błotnika przedniego / problemy z korozją.

Piterw

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 02 paź 2008, 9:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Demontaż błotnika przedniego / problemy z korozją.

#1

Nieprzeczytany post autor: Piterw »

Kolejne pytanie z cyklu.Wczoraj grzebałem trochę przy tylnych światłach i zauważyłem pod obiciem z tyłu(mam kombi) że blachy są zakurzone czy coś i to ostro.Miejscami widać rdze.Chciałbym to zabezpieczyć, spryskać czymś dla zagruntowania.Co polecacie i jak żeby zabezpieczyć blachy od wewnątrz?A co sądzicie o dokupieniu nadkoli plastikowych żeby osłonić blachę wokół koła?
Ostatnio zmieniony 15 lis 2008, 13:37 przez Piterw, łącznie zmieniany 1 raz.

Blacha

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 07 lis 2008, 22:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Blacha »

moim zdaniem jak widac rdze to "kupa", zawsze trzeba to usunąć. Są takie jakies srodki (lakiery) wiążące rdze ale o ich skuteczność i to wiele nie wiem. A co do nadkoli plastikowych to odradzam napcha się syfu który będzie trzymał wilgoć i szybciej zardzewieją pod plastikiem (efekt maskujący na ok rok nie będzie widać rdzy pod plastikiem :P)

Bunkerites

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 08 lis 2007, 15:21
Imię: Marek
Auto: aktualnie Civic 7 gen TypeR
Silnik: K20A2
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Bunkerites »

Wiec dzis przychodze z rana po auto patrze błotnik skasowany :( jakis baran wyjezdzal badz wjezdzal i ostro zahaczyl,piekna niespodzianka....
musze czym predzej wymienic owy blotnik,niech ktos napisze jak za to sie zabrac,szkoda mi pieniazkow na lakiernikow skoro mozna kupic pod kolor blotnik
blotniczek jest z lewej strony

wojtas7054

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rypin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wojtas7054 »

masz kilka srub pod maska jeną pod progiem, jedna pod przednim zdezakiem, jena pod lampa przednią no i jedna jak otworzysz drzwi kierowcy u góry. pozdro i powodzenia

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#5

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Jest z tym trochę rozkręcania, po pierwsze trzeba zdjąć zderzak( 2 sruby na przednim pasie, po 2 po bokach, i 4 kołki rozporowe od dołu). Błotnik trzyma się na 11 śrubach.
SAAB, born from jets, killed by assholes

Bunkerites

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 08 lis 2007, 15:21
Imię: Marek
Auto: aktualnie Civic 7 gen TypeR
Silnik: K20A2
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Bunkerites »

dzieki koledzy :)
coz oddam do pewnego magika,chce 30 zeta wiec sie opyla (tak mysle )
Bylo C16SE,nastepnie C20XE a teraz Honda Civic 7 gen TypeR K20A2

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

Bunkerites pisze:coz oddam do pewnego magika,chce 30 zeta wiec sie opyla (tak mysle )
prosta i przyjemna robota, ale jak za 30zl Ci wymienia, to tez by mi sie nie chcialo tego robic, jesli wczesniej tego sam nie robiles ;)
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

okara

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 05 lis 2008, 18:21
Imię: Sergiusz
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.7 D
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: okara »

Jezeli chodzi o rdze to dobrym srodkiem jest Hammerite dosc dobrze laczy sie z rdza ale i tak musisz troche oczyscic. A jesli maz to pod obiciem i nie widac to chyba kolor jest obojetny. A jesli chodzi o plastiki to BLACHA ma racje. Dobrym sposobem jest kupic same konserwująca. Jest to dobre bo po wyschnieciu robi sie z tego guma. Tylko i tak przed polozeniem przeba nadkola wyczyscic.

Awatar użytkownika
yogibubu

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2008, 18:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: yogibubu »

Ze wzgledu na dziwne łączenie blach tylnych błotników Astry , założenie nadkoli do tyłu to podstawa, oczywiscie trzeba je załozyc gdy nie ma jeszcze zadnych sladów korozji .

Usunięty użytkownik 3235

#10

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Z dwóch odrębnych tematów pt. "Blachy" oraz "Wymiana przedniego błotnika", utworzyłem jeden wspólny wątek (scaliłem w/w tematy), zmieniając przy tym nazwę całego tematu na bardziej intuicyjną

ODPOWIEDZ