i znowu jestem w kropce nadal przerywa

dekster

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 29 gru 2007, 7:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Witnica
Kontakt:

i znowu jestem w kropce nadal przerywa

#1

Nieprzeczytany post autor: dekster »

nie wiem co juz jest nie tak zmieniłem pompke tak jak elektryk mi kazał i nadal jestem w kropce bo nadal szarpie bak wyczysciłem tez ale jak zaleje do pełna to wszystko jest git problem sie zaczyna gdy dochodzi znowu dop pólowy zbiornika jest taka mozliwisc ze cos jest nie tak z gaznikiem małe cisnienie daje paliwo nie wiem najgorsze jest to ze wymieniłem drugi silnik i nadal mam ten sam problem z tym przerywaniem dysza jakas jest zatkana jest jeszcze pompka oprucz tej w baku ????????/ pomocy bo nie wiem co juz ma robic

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

najlepiej to jedź sprawdź sobie cisnienie paliwa na pełnym baku i na połowie baku gdy przerywa. To Ci dużo powie i pewnie zaoszczędziłbyś parę groszy jeśli by okazało się że pompa paliwowa była sprawna

może zakupiona pompka to szmelc jakiś

dekster

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 29 gru 2007, 7:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Witnica
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dekster »

jet mozliwosc ze to moze byc przezto ale na taj pompce tez tak chodzi jak i na tamtej bo tylko tak sie dzieje jak mam połowe paliwa a jak mam pełny bak to wszyustko jest gi tylko trosdzke ciezko sie wkreca ale tak po zatym jest wszystko dobrze

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: suchy »

wspominałeś mi, że filtr paliwa wymieniłeś - strzałka w dobrą stronę jest? w sumie to drobiazg i nie powinno mieć wielkiego wpływu, ale pytam dla zasady...

oblookaj dokładnie całą trasę benzyny od pompki aż do wtrysku (nie masz gaźnika :P ) może gdzieś wężyk jest zagięty/ściśnięty, może gdzieś metalowe rurki są uderzone - szukaj generalnie czegoś, co ogranicza przepływ paliwa...

biorąc pod uwagę objawy i charakter ich występowania to musi być coś banalnego...

[ Dodano: 2008-10-13, 20:08 ]
a jak korek wlewu paliwa odkręcasz to nie zasysa powietrza czasem? może masz podciśnienie w zbiornku...
jestem już stary...

dekster

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 29 gru 2007, 7:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Witnica
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dekster »

no własnie ze nie wiesz juz sam nie wiem co to moze byc tankuje do pełna jest git schodzi paliwo zaczyna sie mój problem i to jednak nie pompka wszystko jest dobrze załorzonwe a mozna sprawdzic sinnienie ustawia sie to jakos

[ Dodano: 2008-10-13, 20:22 ]
ten problem sie zaczyna gdy amm mało paliwa zaczyna przerywac szarpac i brak mocy

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: suchy »

dekster pisze:a mozna sprawdzic sinnienie
w jakimś warsztacie trzeba pytać, mechanik powinien mieć specjalny manometr - szczerze to nie wiem, kto w naszej okolicy by to mógł zrobić...


ps. chłopie, ja wiem, że auto zepsute i wogóle... ale zanim klikniesz w "wyślij" to choć raz przeczytaj, co wklepałeś... toć domyślać się połowy trzeba
jestem już stary...

dekster

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 29 gru 2007, 7:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Witnica
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: dekster »

ty no nie wim co pisac bo nie wim co to moze byc objawy podałem a reszte trzeba sie domyslac

[ Dodano: 2008-10-13, 20:41 ]
kurde da sie z tym jezdzic ale to jet deneróujace co rusz tankowanie do pełan czekam jeszcze na podpowiedzi co to moze byc jeszcze zaprowadze go do mechanika zobacze co mi powie

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

sprawdzić ciśnienie to rzecz prosta :D wystarczy kupić za ok 20zł manometr do ok 3,5bara, do tego dorobić końcówkę żeby można było podłączyć do niego węzyk i z manometrem wpinasz się w przewód paliwowy

zastanawia mnie tylko czy w tym silniku był regulator ciśnienia paliwa

druga sprawa to uderz na astra.autokacik.pl tam powinni Ci bardziej pomóc niż tu.

Ja jeszcze pokusiłbym się jak przerywa o zaciśnięcie lekko węża powrotnego paliwa i zaobserwował czy dalej jest to samo

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: suchy »

JOszi pisze:zastanawia mnie tylko czy w tym silniku był regulator ciśnienia paliwa
jest, niepozorny - ale jest
[External Link Removed for Guests]
zaznaczone czerwonym
nie znam dokładnie zasady działania, ale z tego co mi wiadomo twardość sprężyny ma znaczenie...
nigdy w żadnym moim aucie (mam trzecie z tym samym ukł. wtryskowym) nie miałem z tym kłopotów więc się nie wypowiadam co do możliwych usterek
jestem już stary...

dekster

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 29 gru 2007, 7:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Witnica
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: dekster »

no i po broblemie nigdy bym do tego nie doszedł ze to mogło byc przezto

ODPOWIEDZ