Spada moc silnika, przy niskich obrotach silnik gasnie.

Awatar użytkownika
lazarow

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2008, 8:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: K-ce
Kontakt:

Spada moc silnika, przy niskich obrotach silnik gasnie.

#1

Nieprzeczytany post autor: lazarow »

Witam,
Mam następujący problem w Astrze F podczas jazdy umi mi spaść moc silnika (tak jakby przestał pracować) przy niskich obrotach silnik gaśnie przy wysokich za chwilę znów zaczyna pracować (takie przerywanie). Sytuacje te zdarzaja sie w sposób losowy, czy mokro czy sucho, czy zimno czy ciepło. Pierwszy mój typ padł na kable zapłonowe (pierwszy raz stało sie to w strugach deszczu stąd moje przypuszcenia), także mam je wymienione, na dniach wymieniam olej (wraz z filtrem) oraz świece. Dodam, że po tym jak zgaśnie mam problemy z odpaleniem go, problem ten występuje czasami na zimnym silniku (np. gdy jadę do pracy, czy ruszam z powrotem do domu). Byłem u mechanika przy którym silnik zapalił i ten orzekł, że z silnikiem jest wszystko w porządku. Kazał mi wlać denaturat do paliwa i tyle (oczywiście wykonałem).
Proszę o jakieś sugestie co do przyczyny awarii.
Pozdrawiam

Bunkerites

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 08 lis 2007, 15:21
Imię: Marek
Auto: aktualnie Civic 7 gen TypeR
Silnik: K20A2
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Bunkerites »

zobacz czy przypadkiem weze od podcisnienia sa cale? moze lataja maja jakies luzy i lapiesz lewe powietrze

[ Dodano: 2008-10-14, 13:30 ]
aaa a jak na 1 biegu depniesz do dechy to co sie dzieje? idzie jak opetany czy muli ?
Bylo C16SE,nastepnie C20XE a teraz Honda Civic 7 gen TypeR K20A2

Awatar użytkownika
lazarow

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2008, 8:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: K-ce
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: lazarow »

OK, dzisiaj sprawdzę ale z tego co na teraz mogę powiedzieć to żadnej zamułki nie ma. Dodam jeszcze jedną rzecz która może być kluczowa, ostatnio gdy zdarzyło się ze zgasł zauważyłem, że przed samym zgaśnięciem zapaliła się ikonka oleju. Sprawdzałem poziom oleju i jest w porządku aczkolwiek jak pisałem wyżej na dniach wymienie ten olej wraz z filtrem.

[ Dodano: 2008-10-14, 22:36 ]
Sprawdziłem autko śmiga ładnie na jedynce. Patrzyłem pod maskę ale nic ewidentnego nie rzuciło mi się w oczy, czyli problem nadal nie rozwiązany. Jak co to jest Astra 1.4 benzyna `92 HB.

[ Dodano: 2008-10-15, 08:21 ]
Po przeczytaniu ileś tam postów i co najważniejsze w paru problem został rozwiązany, a opis problemu był identyczny jak mój także jestem prawie przekonany, że to pompa paliwa nawala i tu pytanie o jakiś link porade jak zdiagnozować najskuteczniej w warunkach domowych pompke paliwa.
Z góry dzięki za podpowiedź.

ODPOWIEDZ