Problem z uruchomieniem silnika

Awatar użytkownika
Lipton

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2008, 17:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Problem z uruchomieniem silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: Lipton »

Witam, wyjeżdżając z parkingu na drogę zgasł silnik bez żadnych zadławień, szarpnięć .
I już nie chce się uruchomić, rozrusznik pracuje, a silnik żadnego tchnienia. Po przekręceniu stacyjki słychać jak pompa paliwa pracuje. Więc podejrzewanie pompy odpada.
Wyciągnąłem kabel od świecy, przyłożyłem do masy i w trakcie kręcenia rozrusznikiem nie widziałem iskry. Tak samo zrobiłem z kablem który idzie z cewki zapłonowej na kopułkę i też cewka nie daje iskry. Bezpieczniki sprawdziłem. Czy istnieje po drodze jeszcze jakiś przekaźnik który mógł zawieść? Lub jak sprawdzić samą cewkę?

Dziękuję za zainteresowanie.

wojtas7054

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rypin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wojtas7054 »

cewki nie sprawdzisz jedynie mozesz do grugiej asi podlaczyc i wtedy lub pozycz od kogos i do swojej podlącz

Awatar użytkownika
Lipton

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2008, 17:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Lipton »

cewka powinna mieć swoją rezystancje, i na jej podstawie wydaje mi się że można ocenić jej stan. A co może powodować brak iskry jeśli to nie będzie cewka?

[ Dodano: 2008-10-17, 10:30 ]
tak jak mówiłem, sprawdziłem miernikiem cewkę, okazała się sprwana, jednak napięcię po stacyjce do niej nie dochodziło, powód? zaśniedziałe styki w wtyczce :) Problem rozwiązany.

ODPOWIEDZ