Astra F C14NZ 1992r. nie chce zapalić. POMOCY!

dominik020

Astra F C14NZ 1992r. nie chce zapalić. POMOCY!

#1

Nieprzeczytany post autor: dominik020 »

Witam wszystkich:)
Mój problem polega na tym,że po wymianie zerwanego paska rozrządu,skrzywionych zaworów wylotowych i popękanych popychaczy zaworów silnike nie chce zapalić:(rozrząd jest ustawiony zgodnie ze znakami fabrycznymi. co jeszcze może być przyczyną tej usterki???Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Cortez

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 17 paź 2008, 11:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cortez »

Nie chce Cie dobijac ale zapewnbe uderzenie przeniosło się poprzez tłok na korbowód, panewkę i wał. :cry:
Teraz sobie policz:
-wymontowanie i rozbiórka silnika
-sprawdzenie czy nie bije wał (możliwość wibracji lub pęknięcia w najbliższym czasie)
Jeżeli tak to:
-nowy wał, panewki i korbowody o ile nie tłoki
Zastanów sie nad nowym silnikiem, nie sa drogie te c14nz, a moze skusisz sie na 16v :lol:
"... tobie kolego życze dalszego trwania w ślepym przekonaniu o zaginionej wartości golfa.
Śmiało moge o nim powiedzieć... to tylko Volswagen, to tylko Golf ..."

singbad

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: singbad »

Ja na szczęście nie miałem przyjemności obcować z pękniętym paskiem ale miałem problem że Asia nie chciała zapalić, na szczęście okazało się że to tylko wina aparatu zapłonowego, pękła w nim jakaś plastikowa część co ponoć nazywa się wybierakiem czy zabierakiem. Przyjemność ta kosztowała mnie u elektryka 7 dyszek i chodzi teraz jak złotko.

niecek

Astro-maniak
Posty: 165
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: potęgowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: niecek »

dominiku 20 kolega Cortez pisząc [quote]Zastanów sie nad nowym silnikiem, nie sa drogie te c14nz, a moze skusisz sie na 16v :lol: bardzo dobrze Ci radzi miałem podobny problem jak Ty u mnie pękł wałek rozrządu w czasie jazdy... naprawiałem auto i tak mechanik tylko dokladał mi nowe częsci to wałek to pompa wody to pasek rozrzadu poznij zawory planowanie glowicy - kupa kasy i co ?? dalej auto nie chodiz jak powinno stuka cos i nieraz jest problem z odpaleniem i z obrotami - katastrofa!! teraz czekam na dawce i wstawie silniczek 1.6 do swojej Asi i mam nadz ze skoncza sie problemy i ze pojezdze bezawaryjnie
moja asterka
[External Link Removed for Guests]
sprzedam części silnikowe astra 1.4 oraz dużo części do astry 1.6 [External Link Removed for Guests]

Lodówa

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 05 paź 2008, 1:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Lodówa »

dominik020, Kto ci to składał? Jeśli ty sam to czy zakładaniu głowicy tłoki miałeś ustawione równo i czy opróżniłeś popychacze? Jeśli nie opróżniłeś popychaczy to jest prawdopodobieństwo że twój silnik kolejny raz dostał w łeb. Po za tym sprawdź czy jest iskra i czy paliwo dochodzi.

ODPOWIEDZ