Piasta tył lub co innego ?

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

Piasta tył lub co innego ?

#1

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Od dawna borykam się z pewnym problemem dziwnych wibracji samochodu. Wszystko wskazywało na przednie zawieszenie, ale w ciągu roku nie zostało nic w tej kwestii znalezione, choć wymian troche było.

Dziś tak z ciekawości obejrzałem sobie koła i zaniepokoiło mnie mocne bicie tylnego koła ( samochód stoi ) jak lekko dotykam koła to ono bardzo wyraźnie sie porzesuwa i słychać wyraźnie jak bije. Obejrzałem koło i dolega ono bardzo dobrze do bembna i tam nie ma luzu. Sie boje że może to być piasta :(.

Że nie posiadam warunków ani czasu na samotne poszukiwania musze zdac sie na specjalistów ( na których też pieniędzy zbyt nie mam ale zycie wazniejsze od kilku stówek ). Jaka może być inna przyczyna takiego walenia prócz problemów z piasta ? ( może tylko jej nie dokręcili i sie wykręca ) i jakiej firmy piaste ( z ABS )polecali byście? Jakie szacunkowe będą to koszty ?

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Za najlepsze uchodzą SKF. Kosztują 320-370zł za sztukę, zależnie od sklepu. Ja kupiłem za 200 zł sztuka, jakieś niemieckie z allegro. Póki co, po 10tys, nie mam żadnego powodu do narzekań. To nie koniecznie musi być wina piasty. Zdejm koło i wtedy sprawdź czy nie ma luzów gdzieś na bębnie, czy wszystko z nim okej.

ODPOWIEDZ