Astra długo kręci.

kubekg

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 24 sie 2007, 14:58
Imię: Grzegorz
Auto: Opel Astra F
Silnik: C16 NZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzebie
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: kubekg »

No niestety juz tego próbowałem jakis czas temu gdyz w roocie jezdze tylko dislami i myślałem ze tzw"grzanie świec" jakie jest w dislach moze jakos poskutkuje w mojej Asi, cóz niestety.

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

A filtr powietrza?? Moze swiece zaplonowe poprostu lepiej pracuja na gazie niz benzynie??
Sam nie wiem.
W dieslach zawsze jak podejzewalemslaby uklad zasilajacy to pierwsze kroki po filtrze paliwa kierowalem na sprawdzenie zaworka zwrotnego od pompy paliwa. Moze i tu jest cos podobnego??
Ale skoro pompa poda paliwo ze zbiornika to powinno to wyeliminowac problem z cofaniem sie paliwa.

kubekg

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 24 sie 2007, 14:58
Imię: Grzegorz
Auto: Opel Astra F
Silnik: C16 NZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzebie
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: kubekg »

Witanko. Wymienione mam filtr paliwa powietrza , swiece nowe kable WN i kopułka tez nowa no i Pompa paliwa tez nowa. Podejrzewam ze to ostatnie juz chwile rozrusznika i woła o pomoc albo o wymiane. Słyszałem ze nie opłaca sie remontowac całego gdyz chodza tanio nowe. Musze tylko wyjac go i zobaczyc albo dac do elektryka ale to dopieo jak wróce z podrózy słuzowej za jakies 2 miesiace. No chyba ze ktos ma inne pomysły na te przypadłosc?

Usunięty użytkownik 3235

#14

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ja zaraz po zakupie autka miałem delikatne problemy z rozrusznikiem. Jak już silnik zapalił to rozrusznik wydawał z siebie jeszcze dziwne dźwięki. Szczególnie po chłodnej nocy tak się działo albo po dłuższym postoju. Takie chrrrrrr :mrgreen:
Jak już wyjąłem i chciałem regenerować to mechanik-elektryk zaproponował mi żebym oddał im mój stary rozrusznik, a on da w zamian nowy. Cena 150zł i gwarancja na rok czasu. Fakt, że firma produkująca ten nowy rozrusznik to STARTER. Z początku myślałem, że to jakaś lipa i pochodzi góra 2 miesiące jak nowy, a potem będzie to samo co ze starym. Ale mam go już od stycznia i do dziś zero jakichkolwiek problemów i niepokojących dźwięków pracy rozrusznika :D

kubekg

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 24 sie 2007, 14:58
Imię: Grzegorz
Auto: Opel Astra F
Silnik: C16 NZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzebie
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: kubekg »

No to wyglada na to ze czeka mnie wymiana rozrusznika.

Awatar użytkownika
Raster

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2008, 0:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Raster »

Witam,

Przeszukałem wstępnie dział techniczny pod kątem moich problemów i niestety nie odnalazłem odpowiedzi na mój problem, stąd mój post:)

Otóż moja Astra 1,4 16V, '97 (210 000km) długo kręci przy zimnym silniku - musi zakręcić około 8-10 razy i dopiero odpala. Ostatnio ten problem się trochę pogłębił i czasem też słychać metaliczne stuki przy odpalaniu.

Na ciepłym silniku wszystko jest całkowicie w porządku.

Czy to może być akumulator, który był wymieniany dość dawno? Bo jak ostatnio samochód stał tydzień nie dotykany, to odpalił za pierwszym kręceniem.

Dodam jeszcze tylko, że samochód stoi w gararzu, więc temperatura otoczenia nie ma tu chyba wpływu.



Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

Jak rozrusznik kręci dobrze to na pewno nie jest to akumulator.

Sprawdź kable WN i przeczyść świece może iskra nie dochodzi?
Albo nie dochodzi paliwo, kiedy wymieniałeś ostatni raz filtr paliwa?

Awatar użytkownika
Raster

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2008, 0:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Raster »

Filtr paliwa wymieniałem na ostatnim przeglądzie, więc to raczej nie to.

Postaram się zastosować do dwóch pozostałych rad i dam znać, dzięki :)

ODPOWIEDZ