Rozrząd i sprzęgło do C14SE

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Rozrząd i sprzęgło do C14SE

#1

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Witam,
Chcę wymienić sprzęgło (bo się ślizga) i rozrząd, tylko nie wiem kiedy był on ostatnio wymieniany, nie wiem w jakim stanie jest pompa, napinacze itp. Na allegro kompletne zestawy rozrząduz pompą można kupić już za 80-100zł, tylko nie wiem czy jest coś to warte.
Preferowałbym jakiś tańszy sprawdzony zestaw rozrządu i sprzęgło, co polecicie?
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Widać, że nie chciało Ci się szukać bo temat był wałkowany setki razy, a i tak pytanie o to samo wraca jak bumerang.

Powiem tak, jeśli chodzi o:

Sprzęgło to tylko brałbym kompletne sprzęgło firmy VALEO i oczywiście do tego łożysko oporowe. Przy wymianie na pewno bym dodatkowo skontrolował stan uszczelniacza wału między silnikiem, a skrzynią biegów. Skrzynia i tak będzie wyjęta, a odkręcenie koła zamachowego to żaden problem przy okazji.
Rozrząd to pasek GATESA, rolki INA, pompa wody SKF

Takie moje zdanie.
Ale wiem, że niejeden z klubowiczów podpowie jeszcze coś innego, a Ty jak zbierzesz to do kupy to będziesz mógł wybrać coś dla siebie. Powiem jeszcze, że to co podałem jest dobre ale inni tutaj lipy też nie zaproponują ;)

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Dzięki za odpowiedź :)
Normalnie bym kupił Valeo, tak jak proponujesz - jednak nie mam kasy (naprawiam auto po dzwonie - mam rozbitą obudowę skrzyni i zmieniam ją na nową, więc wymieniam przy okazji sprzęgło) dlatego szukam taniej alternatywy którą można polecić. Zestaw Valeo kosztuje 320zł a np. MecArm 240zł, Luk 270zł ale nie wiem czy to dobre części.
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Jeśli nie masz na VALEO to bierz LUK'a.
Jest jeszcze polska firma robiąca sprzęgła. Nazywa się KOŻUCHÓW- tak na docisku było wybite :mrgreen: . Kiedyś do poprzedniego auta kupiłem kompletne sprzęgło tej właśnie firmy i było ok.

ODPOWIEDZ