Krótka skrzynia biegów

Hary

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pomiechówek, Czosnów
Kontakt:

Krótka skrzynia biegów

#1

Nieprzeczytany post autor: Hary »

witam, to mój pierwszy post na tym forum wiec prosze o wyrozumiałosc :D od tygodnia jestem sczesliwym posiadaczem astry f z silnikiem 1.6si. wszystko było by jak dla mnie ok , denerwuje mnie jednak krótka skrzynia jak do takiej pojemnosci. przy 100km/h na 5tym biegu mam ok 3 tys obr. powoli zaczynam myslec o wymianie jej. na jaką ewentualnie miałbym wymienic żebym miał tak ok 2500obr??? (kiedys miałem vectre a 1.6 io tyle własnie miałem) gdzie wogóle na skrzyni biegów znajdują sie jej oznaczenia??? z góry dziekuje za pomoc :)

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

kolego moim zdaniem jest to normalna predkosc obrotowa silnika 90km/h 2500 obr
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

Inaczej sprawdź - jeżeli wyciągnie 90 na dwójce przy odcince, to z tego co wiem, to masz długą skrzynie
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

Hary

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pomiechówek, Czosnów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Hary »

dawid75 pisze:kolego moim zdaniem jest to normalna predkosc obrotowa silnika 90km/h 2500 obr
ale ja mam jakies 80km/h przy 2500. co do tego sposobu z odciną to dzisiaj spróbuje :)

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

masz racje, w wektrach sa dluzsze skrzynie, sam mialem przyjemnosc jezdzic wektra 1 1.8 i na 4 biegu przy 3000rpm mial 100km/h a na 5 biegu przy 100km/h mial 2400obrotow. w astrach skrzynie to z reguly f13 oznaczenie maja, a jakie sa skrzynie i czy bedzie pasowala to poszukaj bo bylo tego duuuuzo.

Hary

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pomiechówek, Czosnów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Hary »

esio_22 pisze:w astrach skrzynie to z reguly f13 oznaczenie maja
czytałem że tez jakies f10 sie trafiały. wogóle to jakies mam wrażenie jakbym miał skrzynie od astry 1.4 . majac vectre musiałem ją naprawde meczyc żeby spaliła 9l gazu. na kołąch 205/50 r 15. a astra jak wyjdzie mi 10l/100 to już jest cud. no ale moze c16se tak mają?? vectra była c16nz

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

ja mam kadziora c16nz i krotka skrzynie to jeszcze wiecej jak 9 mi nie spalil, moze to zaleta tego motoru

Hary

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pomiechówek, Czosnów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Hary »

:shock: heh no to widze że mam co robic :) wymieniłem już filtry, kable, swiece teraz czekam na mikser strumieniowy od rybackiego. moze po tym sie poprawi :/

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

Hary, nie ma tragedii, spójrz na mój podpis, prawie dycha średnie spalanie, sporo po trasie, a ja mam 29 koni mniej... (x16sz) naprawde nie ma tragedii z tym Twoim spalaniem ;)

I co, ile jedzie na 2 przy odcince? :D

Bo mój ma długą (90km/h) ;)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

tylko z tą odcinką sprawdzaj na benzynie, bo na gazie nie ma odcięcia praktycznie ;)
a co do krótkiej skrzyni to też taką mam :)
pewnie masz wersje GT astry że masz tą skrzynke, przynajmniej ja tak mam, co prawda przy silniku c16nz w astrze. Spalanie mam... hmmm... średnie kolo 10-11, na trasie ekonomicznie ok 7 na mieście na krótkich odcinkach kolo 13 gazu oczywiście.
Moim zdaniem krótka skrzynia jest bardzo dobra, bo nie muszę tak kręcić dlugo silnika żeby uzyskać wyższe obroty i osiągnąć max moment obrotowy :D Mi krótka skrzynia jak najbardziej odpowiada :)
Może to przez nią lekko większe spalanie... nie wiem, ale dobrze mi z nią, jeśli spalanie to jej wina to trudno, wole dać ten litr więcej, a ją mieć :D

ODPOWIEDZ