1.6 100KM 94 warto?

Awatar użytkownika
Noxx

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2008, 8:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: brzeg
Kontakt:

1.6 100KM 94 warto?

#1

Nieprzeczytany post autor: Noxx »

Witam!

Stoję właśnie przed wyborem zakupu astry 1.6 100KM z 94 roku. Moje pytanie brzmi czy warto ładować się w ten samochód biorąc pod uwagę 100KM silnik i zużycie paliwa oraz Ile tez może kosztować instalacja do niego i czy warto ją zakładać

czekam tez na opinie jakie silniki najlepiej sprawują się w tych astrach.

ttoommeekk

Astro-maniak
Posty: 211
Rejestracja: 10 paź 2008, 0:25
Imię: Tomek
Auto: -GSi-
Silnik: C20LET +
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#2

Nieprzeczytany post autor: ttoommeekk »

Noxx, pewnie że warto. Ja mam Fke z 97r. 1.6 100KM i spalanie to 10 litrów na 100 km.

Średnio insrakacja gazowa wynosi 1500 zł
c20let :)
[External Link Removed for Guests]

hestos

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 01 wrz 2008, 20:55
Imię: Andrzej
Auto: astra H kombi
Silnik: z18xer
Rocznik: 2006
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: hestos »

witam, ja właśnie posiadam asterke z 94 roku 100KM silnik c16se i szczerze powiem ja jestem z niej zadowolony mimo że ma już przejechane 222 tyś km to odpala od ręki i mam gaz założony gazu to różnie mi pali ale to też jest zależne chyba od stacji od 12- 16 l gazu
ogólnie silniczek jest dobry z tego co czytałem na forum
pozdrawiam

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Noxx - nie warto! W cenie: "auto + zainstalowanie LPG" kupisz młodszy rocznik z już założoną instalacją gazową... Wystarczy tylko dobrze poszukać, a opadłe po wakacjach ceny zachęcają do zakupów.
Pytanie jeszcze który masz silnik do wyboru - 1.6 8v "MPI", dysponujacy mocą 100 KM, czy 1.6 16V 101KM - Obydwa potocznie określa się jako "100KM"
W drugim przypadku ładuj się tylko w instalację sekwencyjną - jest lepsza i na niej samochód trochę mniej pali. Wadą jest jej wysoki koszt (około 1000 PLN więcej od standardowej instalacji). Ja mam ten drugi silnik i jeżdżę na standardowej instalacji. nie mam z nią co prawda żadnych probemów, ale auto mało na niej nie pali (13,5 w mieście), a i przełączanie na benzynę odbywa się w chłodniejsze dni (poniżej 10 st. Celsjusza) po dystansie około 2-3 km. Przy dojazdach na poziomie 7 km do roboty prawie wcale się to nie opłaca - lepiej wtedy pomyśleć o dieslu. Natomiast na trasach - poniżej 10l z lekką nogą, 10 przy bardziej agresywnej jeździe.
Podsumowując - gaz tak, astra 94 do gazowania - nie opłaca się...

Owocnych zakupów

P.S. Dodam jeszcze, że najlepszymi jednostkami są jednostki 8v - prostsze w konstrukcji i lepiej znoszą gaz. Jednostki 16V są kapryśne jeśli chodzi o instalację LPG - jedna działa bezproblemowo (jak moja), a inne co rusz sprawiają kłopoty - poczytaj zresztą dział LPG. Poza tym w 16V jest więcej osprzętu = większe prawdopodobieństwo awarii.
Daruj sobie silniki 1.4 - nie zapewniają dynamiki odpowiedniej do tej wielkości samochodu. Model 1.4 16V to niezbędne minimum - moc ma, gorzej z momentem, ale auto nie ma problemów z podjechaniem pod stromą górkę.
1.6 - optimum pomiędzy kosztami paliwa i OC a mocą
1.8 - rzadko trafisz
2.0 - najwięcej pali, ale i zapewnia najwięcej zabawy...

[ Dodano: 2008-10-21, 21:07 ]
No i przypomniało mi się jeszcze, że 1.6 8V (na jednopunkcie) i 1.8 8V są silnikami bezkolizyjnymi - zerwanie paska rozrządu nie powoduje w silniku żadnych uszkodzeń. Nie wiem jak 2.0 8V i 1.6 8V MPI, ale 1.4 8V jest kolizyjny jak i wszystkie 16V.

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

szybajker, zagalopowałeś się trochę Noxx, nie napisał ile ma dać za tą Astrę więc nie przesądzajmy czy się opłaca czy nie
Nie zmienia to faktu,że silnik 100KM jest bardzo fajny do tego auta a reszta dotycząca LPG to 100% racji
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
hubertastra

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2008, 19:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: hubertastra »

Sam od 2 tys. km jeżdżę Astrą i uważam że samochód jest godny uwagi. Najważniejsze przy wyborze jest stan samochodu (techniczny, wizualny).

Przed zakupem warto pojechać chociażby do diagnosty żeby rzucił okiem na zawieszenie, amorki, analizę spalin.

1.6 i 100 KM to całkiem sporo jak na Astrę.

Moja 1.4 82 KM (MPI) spala głównie w mieście (ze średnio ciężką nogą, staram się kręcić silnik do 3 tys. km, czasami do 4 tys. km) ok. 7.5-8 litra benzyny. Myślę że 1.6 100 KM spali ok. 8-9.

To tyle ode mnie.

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

pio555 - nie sądzę, żeby miał ofertę za 3 tys. do tego sekwencja 2,5 tys - w tej cenie można kupić spokojnie rocznik 95 z gazem wyposażony w 2 poduszki... choćby [External Link Removed for Guests]. Ma co prawda silnik 75 KM, ale wrzuciłem w wyszukiwarkę kryterium GAZ i sort po cenie. Dodam tylko, że nie był to model najtańszy... Za 2tys. wiecej można mieć spokojnie model 97 z klimą... z silnikiem 1.6, tańsze są z 1.4 - ale moje zdanie o tych jednostkach (w caravanie) już znacie...

Nawet rozpatrując w powyższych wyliczeniach starszą instalację, to sądzę że warto dorzucić te kilkaset złotych więcej za młodszy rocznik... mimo wszystko...

hubertastra - wbrew pozorom jednostki 1.6 wcale tak dużo więcej od jednostek 1.4 nie palą - większa moc skłania do ostrożniejszego operowania pedałem gazu...

Noxx - jeśli zdecydujesz się na zakup auta z instalacją gazową, to koniecznie zwróć uwagę na to, żeby właściciel dał Ci wszystkie papiery od instalacji, zwłaszcza wyciąg ze świadectwa homologacji (tak to się chyba nazywa) - bez tego auto nie przejdzie corocznych przeglądów. Jest to przepis obowiązujący nieco ponad rok, więc w miarę świeży i sporo osób, zwłaszcza długo posiadających jedno auto, zapomina o takich detalach... a potem wracać się choćby nawet i 50 km po dokumenty... jeden wielki kłopot...

Powodzenia w zakupach...

Bunkerites

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 08 lis 2007, 15:21
Imię: Marek
Auto: aktualnie Civic 7 gen TypeR
Silnik: K20A2
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Bunkerites »

jezdze C16SE i moge duzo powiedziec o tym silniku,czasem go katuje czasem jezdze normalnie,smigam ponad 2 latka i zadnych awari silnika !! autko naprawde jest dynamiczne,troszke podlubalem w wydechu a teraz szykuje sie na kolektor od C20XE :),oczywiscie silnik jest zagazowany,spalanie przy naprawde ciezkiej nodze wynosi rowne 10 L,z calego serca polecam C16SE !!!!
Przed zakupem sprawdz kompresje silnika,wazne zeby utrzymywale sie powyzej 10 atm na cylinder
Bylo C16SE,nastepnie C20XE a teraz Honda Civic 7 gen TypeR K20A2

Hary

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pomiechówek, Czosnów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Hary »

Bunkerites pisze:troszke podlubalem w wydechu
co konkretniej ???
Bunkerites pisze: kolektor od C20XE
cos to da???
Bunkerites pisze:oczywiscie silnik jest zagazowany
napisz cos na temat swojej instalki, ja u siebie niemoge zejsc ponizej 11l gazu, kompresje mam równo po 12 wiec silnik mam ok

Aga

Astro-maniak
Posty: 450
Rejestracja: 10 cze 2007, 17:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Aga »

ja mialam taki silnik, ale 95. Jesli chodzi o spalanie to bylam zadowolona, ale z awaryjnoscia to kiepsko... wrecz fatalnie... w efekcie wymienilam na nowy bo nie mialam wyjscia...
Moim zdaniem to nie jest tak do konca powiedziane czy jes dobry, zawsze jest ryzyko. Wiec proponuje albo dokladnie sprawdzic autko, albo nastawic sie na wkladnaie kasiorki w niego i w takim wypadku najlepiej kupic cos taniego.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ