Nierówna praca na benzynie a na gazie jest ok.

kocaka

Nierówna praca na benzynie a na gazie jest ok.

#1

Nieprzeczytany post autor: kocaka »

Podczas jazdy na benzynie silnik pracuje nierówni tak jakby za dużo paliwa dostawał po przełączeniu na gaz pracuje ok. Mam Astrę kombi rok 1994 silnik 1,6 8 zaworowy. Proszę i diagnozę co to takiego. Pozdrawiam klubowiczów.

Conrad

#2

Nieprzeczytany post autor: Conrad »

Mam tak samo, jak się uruchomi samochód i nie przegazuje to chodzi bardzo nierówno. Mi to nie przeszkadza bo od razu 2,5 tys obrotów i wskakuje na gaz, chodzi ładnie po przegazowaniu.

pawelbak

#3

Nieprzeczytany post autor: pawelbak »

A ja mam odwrotni. Na benzynce OK. Jak tylko się przełącza to się dusi potem jej przechodzi na ciepłym obroty potrafią zejść czasami tak, że gaśnie. Mam silnik C16SE: zmieniłem sondę lambda (i nic) zmieniłem pompę paliwa (i nic) zmieniłem świece (i nic) Brak mi juz pomysłów. Układ gazowy ELPIGAZ Leonardo Pro (ponoć z bajerami) a Asterka jak się dławi tak się dławi i nie zamierza przestać. Pomocy

andrzej.las5

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2007, 10:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: andrzej.las5 »

Przyczyn może być kilka, ale skoro na gazie chodzi OK to najprawdopodobniej będzie to Sonda LAMBDA.
Gdy jest walnięta na benzynie będzie chodził kiepowato, natomiast na gazie będzie OK ponieważ komputer od instalacji gazowej oszukuje sondę podając odpowiednie napięcie.
Co do samodzielnej kontroli sondy to nie jestem pewien i muszę sprawdzić jak to robiłem. Lepiej głupot nie pisać. NApewno używałem omomierza.
Ale myslę że jest łatwiejszy sposób.
Oto on:
[External Link Removed for Guests]
Powodzenia
W razie kłopotów pisz dalej, coś poradzimy.
[External Link Removed for Guests]

magrad

#5

Nieprzeczytany post autor: magrad »

po prostu masz za słaby komputer do gazu ze na gazie chodzi dobrze a na benzynie kiepsko,albo niemasz wogóle komputera od gazu , masz na srubie wtedy komputer warjuje,sprawdz czy masz silnik krokowy na wezu to znaczy czy na wezu doprowadzającym gaz masz ccewke z przewodami czy masz tylko śrube bez przewodów,jezeli niema kabli to masz śrube i trzeba komputer dołozyc wtedy bedzie chodził na bedzynie tez :lol:

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

pawelbak, a myślałeś o regulacji gazu?

kocaka, myślę, że u ciebie coś z sondą, albo zatarłeś pompę paliwa(miałeś zawsze benzynę w baku?).Możliwe też, że źle ci dobrali mixer gazu do silnika, miałeś takie zachowania silnika od razu po gazie, czy dopiero teraz się tak zrobiło?
Wstaw fotę instalacji.

kocaka

#7

Nieprzeczytany post autor: kocaka »

Samochód niedawno kupiłem był troche uszkodzony przód i sonda lamda złamana zamieniłem na inną z astry którą miałem na części z uszkodzonym tyłem z 1992 moja to rocznik 1994. Sądzę że instalacja jest ok. elpgaz czy coś takiego, muszę podjechć gdzieś żeby mi zbadali tą sondę bo mogła być walnięta. Mam jeszcze jedno małe pytanko coś mi ciężko chodzi sprzęgło czyli trzeba dość dużą siłę żeby je wcisnąć jest może jakiś sposób lub coś się wymienia żeby to chodziło lepiej?. Pozdrawiam i dziękuję za posty.

Dark

#8

Nieprzeczytany post autor: Dark »

u mnie tez sprzeglo chodzi dosc ciezko ale sie przyzwyczailem ;)

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Sprzęgło może chodzić ciężko przez zatartą linkę, albo coś się dzieje z łożyskiem oporowym, nie w ruchu obrotowym, ale przesuwnym na wałku......

Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Bast »

A nie strzeliła sobie przypadkowo w kolektor ssacy albo doszło do mechanicznego uszkodzenia przepływomierza???

W mojej poprzedniej omedze miałem taki przypadek.
troche nawalczyłem a na końcu wyszło ,że to przepływomierz.
Podobne objawy.
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

ODPOWIEDZ