urwana linka od sprzęgła:(:(

Awatar użytkownika
mobiline

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2008, 12:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

urwana linka od sprzęgła:(:(

#1

Nieprzeczytany post autor: mobiline »

Witam
Mam problem ze sprzęgłem a dokładnie z linką. Otóż dokładnie rok temu urwałem linkę od sprzęgła ale powodem była rdza która przeżarła kawałek gwintowanej szpilki przy sprzęgle więc wszystko jasne. I ni stąd ni z owąd po raz drugi urwała się linka po roku. Chodzi lekko, nic nie ociera, sprzęgło chodzi delikatnie. Możecie mi pomóc o co come on?? Moim zdaniem nie jest to kwestia linki to linka była nowa. Aha i jeszcze jedna kwestia w tej sprawie. Otóż jak wyhamuje autem do zatrzymania w miejscu i chce włączyć wsteczny to robi sie "dentysta". Może wysprzęglik skończyl żywot?? dzięki i pozdrawiam

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

a moze poprosyu kupiles tandete. wyprodukowana w jednej a polskich fabryk na odwal sie.

Awatar użytkownika
mobiline

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2008, 12:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mobiline »

nie sądzę, owszem nie jest oryginalna ale linka nie powinna urywać tak sama z siebie tym badziej że dziś jeżdżąc autem zauważyłem dziwne stukania w sprzęgle podczas jazdy, a tym bardziej że od założenia lini minęło kilka dni a zauważyłem że sprzęgło "chwyta" o wiele wyżej.... coś mam wrażenie że czeka mnie wymiana sprzęgła :(:( tylko mam pytanie czy moge to zrobić sam?? ma ktos jakiś opis jak to zrobić samemu?? szukałem na forum ale nie znalazłem??:(:( z góry thx

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

to ze sprzeglo bierze wyzej to nie oznacza jego awarii, poprostu linke trzeba popuscic troche...

Awatar użytkownika
mobiline

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2008, 12:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mobiline »

oki już nawet pominę to że bierze wyżej, ale sam fakt dziwnego stukania w sprzęgle i przy próbie włączenia wstecznego słyszalny "dentysta" daje mi do myślenia. Jestem przekonany w 98% że to nie linka:(:(

Aliszer

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 23 lip 2008, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Aliszer »

"Mobiline" sprawdż czy linka jest dobrze poprowadzona w komorze silnika, od pedału do "łapy" na skrzyni, czy nigdzie nie jest zgięta i czy dobrze chodzi w czasie wysprzęglania. W Corsie widziałem przypadek gdy 2 razy z rzędu podczas montażu linki sprzęgła pomijano zaczep na którym powinna być mocowana i zawsze - po pewnym czasie- kończyło się tak samo... urwaną linką i holowaniem.

Awatar użytkownika
mobiline

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2008, 12:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: mobiline »

Hmm sam montowałem sobie linkę i estem przekonany że została dobrze zamontowana. Zgięć nie ma poza jednym w postaci półkola zaraz przy pedale ale jest to podyktowane sposobem montażu więc nic u nie można zarzucić. Po ściągnięcu linki z łapy przy sprzęgle można nią swobodnie poruszać ale sprawdzę to raz jeszcze i dokładnie:):) .... ale dzięki za rade:):)

ODPOWIEDZ