Astra 93 kombi-podnoszenie szyby

Piterw

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 02 paź 2008, 9:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Astra 93 kombi-podnoszenie szyby

#1

Nieprzeczytany post autor: Piterw »

Witam>problem mój polega na tym że podnoszac szybe od strony kierowcy niestety tak od połowy zaczyna wychodzić z gumy od strony środkowej auta (belki) Wczoraj blacharz powiedział że musze wymienić mechanizm cały w środku (manualna szyba)Czy wy też musieliście lub nie i ewentualnie jaki koszt-ktoś sie orientuje?Może da sie naprawić

Usunięty użytkownik 5195

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Ja miałem podobną sytuację - tzn. szyba się w połowie klinowała. Wymieniłem cały mechanizm, bo stary po wnikliwych oględzinach nie dał się naprawić jakimś domowym sposobem, chyba, że ktoś ma w domu tokarkę i inne takie sprzęty. Koszt samego mechanizmu - mi się udało dostać używkę za 40PLN, ale przeważnie cena jaką słyszałem wahała się pomiędzy 60 a 100PLN. Wymiana bez problemów - rozbierasz tapicerkę drzwi, rozwiercasz trzy albo cztery nity (niepamiętam już), kombinujesz jak wyciągnąć mechanizm, kombinujesz jak włożyć nowy mechanizm, nitujesz, składasz drzwi. Pół godzinki roboty pijąc w międzyczasie 2 piwka. Trzeba tylko uważać, żeby szyba nie spadła, ani nie wypadła bo wtedy też może być do wymiany. Powodzenia!

ODPOWIEDZ