o ilosci paliwa, rozwazania rozne....

pagus_pgs

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 mar 2008, 12:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czechowice-Dz.
Kontakt:

o ilosci paliwa, rozwazania rozne....

#1

Nieprzeczytany post autor: pagus_pgs »

Witam Was ponownie, na wstepie zaznaczam ze moj prolem raczej natury bardziej teoretycznej jest :]
Glownie chodzi mi o to jak to jest naprawde w iloscia paliwa w tym samochodzie, astra f sedan. Z tego co moglem wyczytac z roznych zrodel bak tego samochodu ma okolo 50 litrow, ale tankujac normalnie po 100pln problem ten mnie nie dotykal ;] nie mniej kilkarazy jadac dalej i tankujac pod korek zauwazam pewne jakby niescislosci, mianowicie jakby bak mial nizsz pojemnosc? Juz nawet nie mowie o tym ze ilosc pokazywana przez wskaznik jest zawyzona, bo lejac ok 20 litro wskazuwka wychyla sie dosc sporo ponak 25 na skali, ale rozumiem ze ten element nie jest po to by byl hiper dokladny :) Ale np. jak juz pisalem wczesniej jadac dalej gdziej juz parokrotnie zauwazylem ze tankujac do pelna nie widzialem jeszcze by dystrybutor pokazal wiecj niz 40 litrow. najprostszy wniosek - mialem 10 litrow w baku nadal - ale czy aby naprawde? Ale czy to jest mozliwe kiedy kontrolka dystrybutora swieci sie juz na stale? Ja rozumiem ze sa jeszcze przewody paliwowe w ktorych jest benzyna ale zeby 10 litrow?
A kolejna sprawa scisle powiazana z ta pierwsza to jest szeroko rozumiany temet "rezerwy" w samochodzie....w bardzo zamierzchlych czasach gdy jako dzieciak jezdzilem z tatusiem w naszym maluszku w lowie mi zostala teoria taty, ktorej nigdy do tej pory nie weryfikowalem, ze rezerwa tam to ok 5 litrow. Po kilkunastu latach uslyszalem inna teorie - tez nie weryfikowana- ze ogolnie w samochodach zaklada sie ze od zapalenia sie "kontrolki niskiego poziomu paliwa" mamy do przejechania jesczze ok 50 km. Macie jakies zdanie w tym temacie, ma to cos wspolnego z prawda? I jak to sie ma w odniesienu do naszych asterek? w zasadzie u mnie jak ta kontrolka zaczyna poblyskiwac - wsieci przy uruchamianiu samochodu i przez chwile jazdy, potem gasnie w jezdzie, wskazuwka delikatnie zaczyna wchodzic na czerwone pole - to rzeczywiscie jezdze ok 30-40 km jeszcze zanim zaleje, ale kiedy juz mi swieci na stale nawet jadac czy jak wskazówka jest cala na czerwonym to jade tankowac i w takim wlansie stanie nie moge wlac wiecej niz 40 litrow :) I tu moje pytanie czy ja mam mniejszy bak czy rzeczywiscie mam gdzies tam te 10 litrow? ;]

Hendrix89

Astro-maniak
Posty: 406
Rejestracja: 29 sie 2008, 0:41
Imię: Michał
Auto: Astra
Silnik: 1,6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Hendrix89 »

Rezerwa różnie jest ustawiona, a co do tego, że ma mniejszą pojemność, to jak się nie dolewa po odbiciu na wężu, to jest mniejsza pojemność, gdyż w baku musi być trochę powietrza, także paliwa wchodzi 9*% pojemności baku.

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#3

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Nie mam licznika z kontrolką rezerwy, ale od momentu kiedy wskazówka wchodzi na czerwone pole, można jeszcze sporo pojeździć. Kiedyś jak wskazówka już się nie podnosiła zrobiłem jeszcze z 50 km, a potem musiałem pchać auto na stację Obrazek . Tak więc może tam być jeszcze ok 10 l. Najprościej zmierzyć pojemność baku, to wyjeździć do zera a potem zalać do pełna. Wg Etzolda bak ma poj. 52 l
SAAB, born from jets, killed by assholes

pagus_pgs

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 mar 2008, 12:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czechowice-Dz.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pagus_pgs »

ano opcja jezdzenia az nie pojedzie i lanie do pelna bylo by najlatwiej, ale narazie szukam jakis tyakich pol srodkow :] a rozumiem ze poki mi sie wskazowka nie oprze o podporke jest jeszcze na czym pojezdzic ;)

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#5

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Jak się oprze, to nie znasz godziny ani minuty kiedy skończysz jak ja :mrgreen: ale można zrobić parę kilometrów w takim stanie.
SAAB, born from jets, killed by assholes

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Od momentu zapalenia się rezerwy jest jeszcze około 10L paliwa w baku- sprawdzałem kilka razy tankując od tego momentu do pełna i za każdym razem wyszło tak samo.

Jak zapalała mi się rezerwa i wleję za 100zł to wskazówka wychyla się grubo ponad połowę zbiornika :lol: , a kiedy wleję za tę samą kwotę w momencie kiedy rezerwa świeci się już na dobre to pokazuję ciut więcej niż połowę zbiornika :lol:

pagus_pgs

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 mar 2008, 12:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czechowice-Dz.
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pagus_pgs »

Czyli to by potwierdzalo moja teorie i odnajdywalo moje zagubione 10l pojemnosci :)

libanek

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 08 kwie 2008, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: libiąż
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: libanek »

ja mam nieco inna "teorie".. Jezeli moj bak ma 50L.. to:
1/2 z tego to 25L
1/4 to w przyblieniu 12,5L
Mnie lampka rezerwy zapala sie mniej wiecej przy polowie miedzy 0 a 1/4 czyli wychodzi na to ze mam ustawiona rezerwe na okolo 6L
Zdarzalo mi sie na rezerwie przejechac okolo 30km.. ale nie probowalem wiecej.. i nie chce :D ale zdarzylo mi sie raz zatankowac tak, ze wskazowka byla na poziomie ponad 50L ( na oko jakies 52-54L) i wcale nie bylo pod sam kurek.. Niewiem.. moze te wskazniki przeklamuja? Grunt, bysmy wiedzieli ile mniej wiecej mamy paliwa...

pagus_pgs

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 mar 2008, 12:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czechowice-Dz.
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: pagus_pgs »

No te wskazniki raczej maja spora tolerancje bledu pomiaru i skale tez raczej malo zbiezna z prawda zwlaszcza gdzies w okolicy niskich poziomow :) Swoja droga zauwazylem tez jakby niecalkowita linioosc wskazan, bo jak leje do pelna to najpier wskazowka dosc niechetnie wedruje w dol skali, potem nagly wzrost predkosciu opadania wskazowki, i pozniej mniej wiecej kolo 1/4 znowu zwalnia - ale rozumiem ze to jest kwestia konstrukcji calego ukladu wskazywania poziomu paliwa :) Ja poprostu tankujac zeruje licznik i wiem ze jak leje za 100pln to jezdze przynajmniej 300km, a jak leje mniej to z proporcji wyjdzie ile byc powinno :)

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

no to dobry wynik ja za 100 to robie gola 240km:) moja 1.6 SZR pali 10L/100 jak jezdze delikatnie:)

[ Dodano: 2008-10-25, 19:07 ]
no to dobry wynik ja za 100zł to robie góra 240km:) moja 1.6 SZR pali 10L/100 jak jezdze delikatnie:) Sorry ale pomylka byla :)

ODPOWIEDZ