potrzebuje pomocy

niecek

Astro-maniak
Posty: 165
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: potęgowo
Kontakt:

potrzebuje pomocy

#1

Nieprzeczytany post autor: niecek »

mam problem więc zwracam się do Was
planuje zmienić silnik w swojej asterce gdyż ten co mam juz przeszedł kilkanaście napraw i nie nacieszyłem się nim za dlugo bo od razu po kupnie miałem z nim problemy. Obecnie mam silnik 1.4 C 14 NZ zagazowany. jest po duuuuzym remoncie planowanie głowicy, wymiana zaworów, zmiana wałka i paska rozrządu, zmina pompy wodnej, nowe swiece, nowe kable WN, wymiana komputera, nowy alternator, wymieniony silniczek krokowy.... i jeszcze kilka rzeczy związanych z gazem... generalnie wlożyłem kuper kasy w remont i silnik dalej chodzi jakby chciał a nie mogł - wariuje mi na obrotach gasnie jak wrzuce na luz i juz mam dosyc wkladania kasy w ten silnik chce zmienic silnik na nowy
planuje wstawic 1.6 do mojej astry z tym ze mechanik powiedzial mi ze moge kupic goly silnik bez osprzetu bo ponoc osprzet i duzo rzeczy bedzie pasowało ze starego silnika czy to jest prawda ? czy robiliscie moze juz takie zamiany silników? nie chce znowu wtopić kasy po to żeby auto dalej stalo w garazu:/ doradzcie mi co powinienem zrobic jakiego silnika szukac ?
wiem ze sa dwa rodzaje silnikow 1.6 ktore w\ewntualnie moglyby byc wstawione do mojej astry jak sie nie myle to x16sz i x 16 szr - ktory z nich polecacie? czy wogole warto zabrac sie za taka wymiane??
pomozcie bo nie wiem co robic

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Bede szczery - skoro tyle juz zrobiles w tym 1.4 to po co swap? Uwierz mi ze koszta swapa Cie naprawde pograza...tak sie mowi ze to "tylko silnik" i ze reszta pasuje, a potem kolejne zlotowki leca z kieszeni. Napisz dokladnie co sie tam dzieje z tym 1.4 bo to jest naprawde silnik prosty jak konstrukcja cepa ;) Zreszta moj wlasnie lezy w garazu i bedzie szedl na zyletki - ale powiem Ci ze to tylko c14nz a zapie***lal jak glupi :mrgreen:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dresat »

niecek,
niecek pisze:gasnie jak wrzuce na luz
Zdejmij taki gumowy łącznik pomiędzy króćcem przy reflektorze a wlotem do pudła filtra powietrza; powinno pomóc. Instalację gazową masz II-giej generacji, z silniczkiem krokowym gazu i komputerkiem , czy na wężu od reduktora do wtrysku - z taką śrubą "w sprężynie"? Jaka marka tej instalacji? Marys, ma rację; całość wymaga tylko regulacji u dobrego gazownika. :D
myśleć...też bym umiał!

niecek

Astro-maniak
Posty: 165
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: potęgowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: niecek »

Marys pisze:Napisz dokladnie co sie tam dzieje z tym 1.4 bo to jest naprawde silnik prosty jak konstrukcja cepa
wiesz moj mechanik tez twierdzil ze to prosty silnik i co tylko ladowalem kase i wymienialem czesci poznij bylem u kolejnych niby znawcow(profesjonalnych mechanikow) i nic nie pomagało wtopiłem kupe kasy i dalej w silniku nie ma odpowiedniego spręzania na benzynie tez chodzi jak czołg tak jakby na 3 gary i tez potrafi zgasnąc na beni wiec ja juz mam dosc tego silnika:/ w ktorego w naprawy wlozylem ponad 2 tys zł :/
dresat pisze:Zdejmij taki gumowy łącznik pomiędzy króćcem przy reflektorze a wlotem do pudła filtra powietrza; powinno pomóc. Instalację gazową masz II-giej generacji, z silniczkiem krokowym gazu i komputerkiem , czy na wężu od reduktora do wtrysku - z taką śrubą "w sprężynie"?
ten gumowy łacznik już mam zdjęty... instalacja mam II generacji z tym że mechanik którys tam z kolei stwierdzil że silniczek krokowy gazu zacina się lub jest zepsuty i wlożył śrubę... pomogło to tylko na chwile chyba na 2 dni pozniej znowu to samo raz wysokie obroty i wyje a raz niskie i gaśnie:/
chce kupic silnik bez osprzętu 1.6 i moj mechanik powiedził mi że takie rzeczy ktore mam nowe jak :
świece
kable
alternator
rozrusznik
rozrząd z pompą wody
założy mi do silnika 1.6. powiedział mi ze juz robił zmiane silnika z 1.4 na 1.6 w astrze i że skrzynia od 1.4 z silnikiem 1.6 nawet lepiej wspołpracuje....nie wiem ile w tym prawdy ale mam nadz ze te rzeczy pozamienia i ze wreszcie skonczy sie moje wywalanie kasy na ciągłe remonty
moja asterka
[External Link Removed for Guests]
sprzedam części silnikowe astra 1.4 oraz dużo części do astry 1.6 [External Link Removed for Guests]

electric1988

Astro-maniak
Posty: 81
Rejestracja: 15 wrz 2008, 13:42
Imię: Radosław
Auto: Astra F
Silnik: X14XE
Lokalizacja: Przysucha/Radom
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: electric1988 »

dresat pisze:Zdejmij taki gumowy łącznik pomiędzy króćcem przy reflektorze a wlotem do pudła filtra powietrza; powinno pomóc.
To nie tak trzeba zrobic. Zdejmij cala ta rure ktora idzie do filtra powietrza i zaloz ja w odwrotna strone tak aby powietrze nie bylo wdmuchiwane ''na sile" do tej rury przez kratke w grilu tylko zeby bylo zasysane. prawdopodobnie dostaje za duzo powietrza i dlatego gasnie.
Gasnie Ci tylko w czasie jazdy czy na postoju tez ?

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: dresat »

electric1988,
electric1988 pisze:Zdejmij cala ta rure ktora idzie do filtra powietrza i zaloz ja w odwrotna strone tak aby powietrze nie bylo wdmuchiwane ''na sile" do tej rury przez kratke w grilu tylko zeby bylo zasysane
To jest alternatywa, jeśli moja wersja nie wystarcza. 8)
myśleć...też bym umiał!

ja37

V.I.P.
Posty: 6063
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 129 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Ponoć rozrusznik z 1,4 nie pasuje do 1,6, ktoś tu na forum tak pisał.
Jak już chcesz kupić 1,6, to nie lepiej ciut drożej c20ne?

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#8

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

niecek pisze:wiesz moj mechanik tez twierdzil ze to prosty silnik i co tylko ladowalem kase
Moze czas zmienic mechanika? ;) Jest dla mnie dziwne to co mowisz, bo za 2tys to ten silnik mialby wiecej niz 60 kucy i na pewno nie mialbys problemow z gasnieciem itp sprawami ;) Ja tez mam...(no dobra mialem...bo dzis byla pierwsza jazda c20ne :mrgreen: ) 1.4 i za 2tysie to ten silnik bylby nawet wypolerowany ;) Wystarczy z glowa, po kolei eliminowac wadliwe elementy ( choc wiele ich nie ma przy tym motorku ;) ) Mieszkasz w sumie niedaleko GD i bym nawet podjechal; sam zobaczyc co tam sie u Ciebie dzieje, tyle ze obecnie nie mam ani chwili czasu :roll:

Co do skrzyni - owszem powinna pasowac ( masz albo f13 albo f10), ale pamietaj ze nawet po takim "malym" swapie bedziesz mial sporo nowych wydatkow wiec sobie wszystko dobrze przekalkuluj ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

niecek

Astro-maniak
Posty: 165
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: potęgowo
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: niecek »

chlopaki na serio wydałem w ten silnik co mam ponad 2 tys zł bylo to sukcesywnie wydawane przez okolo pół roku:/
mam juz dosyc tego silnika w ktorym wszytko jest juz prawie wymienione p[o ostatnim remoncie mechanik stwierdzil ze to wszytsko moze byc przez to ze silnik mial pekniety walek rozrzadu i ze mechanik ktory robil planowanie glowicy i wymiane zaworow nie sprawdzil panewek a ze one dostaly po dupie i ze moze korbowód jest pekniety ... do konca nie wiem czy tak moglo byc ale juz nie che tego silnika w swojej astrze

kolega z Astraklub.pl FRONIAK chlopak z pily ma silnik do sprzedania 1.6 ma go cały czas w swojej astrze i chce go sprzedać z osprzetem i skrzynia. więc mam mozliwosc podjechania do pily przetestowania silnika i pozniej ewentualnie moge kupic. znacie tego chlopaka?
jak na razie moj mechanik nie ma czasu zeby wybrac sie tam ze mna a nie chce jechac sam gdyz za bardzo sie na tym nie znam :/ moze znacie kogos znajacego sie na rzeczy kto mogly podjechac ze mna do pily obejrzec i ocenic silnik ??
potrzebuje fachowej pomocy

[ Dodano: 2008-10-27, 09:53 ]
odświeżam

kolega z Astraklub.pl FRONIAK chlopak z pily ma silnik do sprzedania 1.6 ma go cały czas w swojej astrze i chce go sprzedać z osprzetem i skrzynia. więc mam mozliwosc podjechania do pily przetestowania silnika i pozniej ewentualnie moge kupic. znacie tego chlopaka?
moja asterka
[External Link Removed for Guests]
sprzedam części silnikowe astra 1.4 oraz dużo części do astry 1.6 [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ