elektryka - oświetlenie wnętrza, sygnał włączonych świateł

Awatar użytkownika
ziga

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

elektryka - oświetlenie wnętrza, sygnał włączonych świateł

#1

Nieprzeczytany post autor: ziga »

Witam.

Posiadam ASTRE F, rocznik '95, 1.6.

Pojawił się ostatni problem. Oto objawy:

1. Oświetlenie wewnętrzne świeci także po zamknięciu drzwi (słabiej ale świeci) - narazie zaradziłem tamu odłączając żarówkę,

2. Sygnał informujący o włączonych światłach odzywa się również przy zamkniętych drzwiach (i oczywiście wyłączonym zapłonie i włączonych światłach czy to postojowych czy mijania)

Dodatkowe objawy to przeświecająca kontrolka ładowania na wolnych obrotach. Zdarza się również, że samochód gaśnie, w sytuacji gdy przy większej prędkości i wyższych obrotach wrzucam "na luz", zapala się także wtedy kontrolka uszkodzenia układu elektronicznego silnika (czy coś w tym stylu - pomarańczowa ze znaczkiem silnika).

Jeżeli ktoś spotkał się z podobnymi problemami proszę o odpowiedź jak temu zaradził. Czy nieunikniona jest wizyta u mechanika - elektryka, czy też można cos pokombinować samemu??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#2

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

ziga pisze:Jeżeli ktoś spotkał się z podobnymi problemami proszę o odpowiedź jak temu zaradził.
Co do 1 i 2 to pewnie czujnik w drzwiach daje cały czas masę, a co do reszty to poszukaj :evil: wielokrotnie były te kwestie poruszane.
SAAB, born from jets, killed by assholes

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

I odczytaj błedy z kompa.

Awatar użytkownika
ziga

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: ziga »

Inspirowany tym że może być problem z masą. Sprawdziłem.

Podłączyłem ponownie lampkę. Przycisk przy drzwiach odłącza masę. Lampa gaśnie. Jak narazie działa poprawnie. Pozostaje jednak problem z sygnałem przy załączonych światłach.
Przy wyłączonym zapłonie, zarówno przy otwartych jak i zamkniętych drzwiach czujnik ciągle "piszczy"

Awatar użytkownika
W_Jurek

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 30 wrz 2008, 20:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: W_Jurek »

czujnik w drzwiach kierowcy ma dwa odejścia jedno na oświetlenie drugi na piszczek prawdopodobnie masz przetarty kabel i dotyka do masy dlatego czujnik daje dźwięk, drugim wyjań nieniem możew być uszkodzony sygnalizator ale to mało prawdopodobne. co do kontrolki ładowania to zrób tak jak klega pisał sprawdź błędy, bo będziesz szukał, wymieniał i ponosił koszty

ODPOWIEDZ