koledzy potrzebna wasza rada!!!

Awatar użytkownika
iwanekvip

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2008, 18:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: toruń
Kontakt:

koledzy potrzebna wasza rada!!!

#1

Nieprzeczytany post autor: iwanekvip »

Witam jestem tutaj nowy więc Witam wszystkich,mam okazję kupić astrę 1,4 kombi rocznik 97 za małe pieniążki (3.000) tylko jest z nią mały problem ;( ,lubi olej i trzeba dolewać,co jakiś czas (5w 40) Druga zła opcja to taka ,że jak dodaję gazu przy wyprzedzaniu to przymuli (nawet przy powolnym naciśnięciu) i jak się wkręci na obroty to już śmiga jak szalona ;) ,sprawdzałem świece i są zakopcone (niedawno z 2 misiące temu wymieniane),Sprawdzałem ciśnienie w cylinderkach i jest od 8,6 do 8,9 więć w miarę równe ,ale czy nie za małe???aha i jeszcze myślałem ,że za późny zapłon i jak go lekko przyspieszyłem to przerywał i nie chciała odpalać ... :roll: ,proszę Was o pomoc co mam zrobić kupić czy nie kupić ,żebym się nie wrąbał dzięki pozdrawiam Wszystkich którzy pomogli....

WaldazZz

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: WaldazZz »

Jak masz taką okazję cenową to bym na Twoim miejscu kupił i od razu zrobił pierścienie, uszczelniacze, nową UPG i wizyta na kompie.
Wtedy masz pewność co i jak.
"Dla tych wszystkich,
którzy 15 baniek noszą w głowach"

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

dobry mechanik i on ci powie co jak i za ile przeliczysz i juz wiesz ale cena jest dobra warte przemyslenia chyba ze nie ma blachy :lol:
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

A ja Ci nie polecam na pierwszy rzut oka. Ciśnienie jest słabe a wymiana pierścieni może być niewystarczająca. Nie pchał bym się w to bo może to tylko 3 tys ale możesz włożyć dużo więcej żeby ona działała jak powinna. Jak lubisz siedzieć w garażu to sam znasz odpowiedź.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

pawelg303 pomys ze jak ja zrobi na gotowo to troche posmiga bez wkladu i na pewniaka a skad ma gwarancje ze kupi inna i nie trafi na odpicowany złom za wieksza kase :roll: :?:

Lodówa

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 05 paź 2008, 1:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Lodówa »

iwanekvip, zapłon się ustawia z techem lub po zwarciu odpowiednich pinów w złączu diagnostycznym i tylko z lampą stroboskopową. Po za tym remont silnika u mechanika za samą robotę wyniesie cie 1.000zł + części ok 800. Lepiej dołóż 2 tysiące i poszukaj czegoś lepszego.

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

dawid75 pisze:pawelg303 pomys ze jak ja zrobi na gotowo to troche posmiga bez wkladu i na pewniaka a skad ma gwarancje ze kupi inna i nie trafi na odpicowany złom za wieksza kase :roll: :?:
Na pewno masz rację dlatego jak kto lubi. Nie wiem jaki jest pozostały stan karoseria, zawieszenie itd. A taka astre w dobrym stanie kupisz już za 7 tys? A jeśli to jest 1,4 8V jednopunktowy to już w ogóle zrezygnowałbym. Wiec jak kto woli .

Pozdarawiam

Bunkerites

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 08 lis 2007, 15:21
Imię: Marek
Auto: aktualnie Civic 7 gen TypeR
Silnik: K20A2
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Bunkerites »

straszna mala kompresja,rok 97 a silnik ostro zajechany,nie wiem czy dla Ciebie jest sens robic kapitalke,ja bym wolal srobic swapa i miec spokoj,dla Ciebie silniczek C14SE i masz radoche z jazdy:D
Bylo C16SE,nastepnie C20XE a teraz Honda Civic 7 gen TypeR K20A2

Awatar użytkownika
iwanekvip

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2008, 18:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: toruń
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: iwanekvip »

dzięki koledzy dzisiaj jeszcze podjadę na stacje diagnostą..i zobaczymy dokładniej ...pozdrawiam i jeszcze raz dzięki...

ODPOWIEDZ