Który diesel najmniej pali?

Awatar użytkownika
r-tea

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2008, 23:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Który diesel najmniej pali?

#1

Nieprzeczytany post autor: r-tea »

Witam,
To mój pierwszy post na waszym forum :)
Zainteresowałem się Astrą gdyż jest to jedno z niewielu autek w miarę obszernych i funkcjonalnych, a jednocześnie posiadających "małolitrażowe" dieslowskie, ekonomiczne silniki.
I tu moje pytanie. Kolaga JOszi w innym wątku wymienił (chyba) wszystkie dostępne w Astrze silniki diesla.
----------
1.7D, (oznacznie 17YD), rok prod 91-92 o mocy 57koni
1.7TD, (isuzu, TDS, 17dt i x17dt, TC4EE1), produkcja 91-98 moc 82KM
1.7D, (oznaczenie 17DR) rok prod 92-94. moc 60KM
1.7DTL, (oznacznie X17DTL) rok prod 94-98, moc 68KM
-----------

Który z nich jest najekonomiczniejszy jeśli chodzi o samo tylko spalanie i nic poza tym?
Jak już to mi wyjaśnicie to będą oczywiście kolejne pytania :)

bronx

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 06 lut 2008, 23:07
Imię: Piotr
Auto: Astra 17xdtl 96r kombi
Silnik: diesel opla
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bronx »

Ja mam x1.7dtl i jesli chodzi i osiagi to to padaka ale....
ostatnio wyczaiłem ze mam na stale wlaczone ssanie czyli obroty ok 1100rpm wtedy palil mi ok 5.5-6L/100km. Teraz zmniejszyłem obroty na poprawne dolewam mixolu i trzymam się na poziomie 5L :)
Pozdro
Pojazd to kombi 95r czy 96 :) pierwsza rej to 96 :P
------------------------------
SPRZEDAM --> zamek do rolety bagaznika
sztuk jedna, strona lewa !!!!!!

------------------------------

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

1,7DR spalanie srednio w okolicach 5,5l/100km. Ale poniewaz to slabiutenki motorek to prawie zawsze noga laduje w podlodze. Autko z tym silnikiem nadaje sie do przemieszczania z punku A do punktu B. Typowo kilkanascie km w 1-2 osoby na pokladzie.
Jazda w trasie powiedzmy powyzej 150km i z 4 doroslymi w srodku to juz nie jest taka przyjemnosc. Trzeba pilnowac predkosci i uwazac co dzieje sie z tylu . Ucieczki przed niepokornym z tylu poprostu nie ma. Autko jak juz si erozpedzi to fajnie czuje sie przy predkosci 110-120km/h. 130-140km/h wzrasta apetyt na ON.

Awatar użytkownika
wujek

Astro-maniak
Posty: 223
Rejestracja: 09 cze 2008, 14:18
Imię: Paweł
Auto: Mitsubishi Galant '98
Silnik: 2.5 v6
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: 'TOS'kania
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wujek »

Też mam x17dtl z 95r.

z ciężką nogą w trasie (do 120 kim/h) wciąga 6,0 - 6,5 litry, po mieście jak młoda jeździ łyknie i 8-9 :/ mi się do niecałych 7 udało zejść (przy w miarę częstym przedmuchiwaniu turbinki itd. )

Muszę jeszcze obczaić to ssanie co kolega bronx napisał.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
r-tea

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2008, 23:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: r-tea »

wujek pisze:Też mam x17dtl z 95r.

z ciężką nogą w trasie (do 120 kim/h) wciąga 6,0 - 6,5 litry, po mieście jak młoda jeździ łyknie i 8-9 :/ mi się do niecałych 7 udało zejść (przy w miarę częstym przedmuchiwaniu turbinki itd. )

Muszę jeszcze obczaić to ssanie co kolega bronx napisał.
Koniecznie obczaj, bo przeraziło mnie to twoje spalanie, ale poszperałem troszkę po forum i na szczęście wychodzi na to, że to 8-9l nie jest normalne nawet przy turbo i bardzo ciężkiej nodze w mieście. Przy ciężkiej nodze po mieście, i to zimą, powinien ci chyba palić tyle ile ci teraz max wychodzi przy szybkiej trasie, czyli w granicach 6,5l. No, może ciut więcej, bo ty masz turbo.
Zobacz tutaj począwszy od drugiego postu kolegi pakson. Zobacz ciekawą dyskusję panów kamil.komodzins i Górnik

A wracając do moich pytań: który z tych silników występuje najczęściej na rynku, a który jest rzadkością?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Z tych wszystkich silników to DTL będzie najlepszy. To taki kompromis pomiędzy spalaniem a mocą.
Ja bym się zastanawiał nad najpopularniejszymi czyli właśnie Isuzu i DTL
Isuzu ma większą moc i jest dynamiczniejszy przez co lepiej się jeździ ale znowu DTL spala średnio o litr mniej niż isuzu.

Oprócz tych 4 silników które wypisałeś zdaje mi się że jest jeszcze jeden. Tzn. Silnik DTL ale już z kompem (ECU) był on wkładany do astr f i g. NIech mnie ktoś poprawi jeśli źle piszę ale widziałem ten silnik na oczy w jednym i drugim modelu.

Jak nie zależy Ci na mocy to bierz DTLa, Z mocą można go porównać do astry 1,6 z 75konnym silnikiem.

Mi isuzu teraz spala w mieście od 6,5 do 7litrów a przy pałowaniu 8. Na trasie od 4,5 w górę

PEPCIO

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 26 maja 2008, 21:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: PEPCIO »

Witam.

Mam Astrę Kombi z silnikiem Isuzu 82 KM i szczerze mówiąc nie zamieniłbym silnika na inny, spalanie w mieście to za każdym tankowaniem okolice 6 litrów i to bez większego znaczenia czy jadę ja (ciężka noga) czy moja żonka , na trasie w czasie wakacji załadowana po dach (cała rodzina pod namioty:) ) spaliła około 5,1-5,2 litra. Uważam te wyniki za bardzo dobre, dokładając dynamikę Isuzu nie sądzę, iż istnieje jakaś ,,lepsza'' alternatywa.
Co do spalania zauważyłem, że wzrasta ono dość znacznie (przy spadku dynamiki) po zatankowaniu Bio ... świństwa dlatego polecam zwykły ON.

Pozdrawiam

Rysiu84

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 lut 2008, 11:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Rysiu84 »

posiadam Astrę Kombi z silnikiem Isuzu 82 KM miasto 6,5 trasa wakacyjna 5 co do paliwa zdecydowanie ON bio to syfffffffff szkoda samochodu zgadzam się z kolegą

tronik

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:15
Auto: Astra F
Silnik: 17TD ISUZU
Lokalizacja: Śląsk ;]
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: tronik »

ja tak samo jak PEPCIO i Rysiu84, średnio w cyklu mieszanym 5,5/100km, co do dynamiki i mocy to narazie w zupełności mi wystarcza, no i odpada bio, najlepiej zwykły ON z shella lub lotosa :)

karpik48

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2007, 14:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: karpik48 »

Ja mam DTL-a i spalanie w cyklu mieszanym osculuje wokół 6 litrów. Jest to bardzo trwały silnik, ma już ponad 300.000 km przebiegu i nic! Ja przejechałem nim ok. 80.000 km i nic! Żadnej awarii! Warunkiem jest wymiana wszystkich płynów i filtrów na czas, oraz tylko oryginalny ON.

ODPOWIEDZ