Dużo Pali | Duże spalanie w astrze | czy wymienic filtry?

Awatar użytkownika
Bilet

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2008, 9:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Bilet »

dzieki panowie za rady, bede musiał wymienic te filtry a przy okazji pojade zdiagnozowac co z wtryskami:) dzieki

Rysiu84

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 lut 2008, 11:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Rysiu84 »

kolego drogi zatankuj do pełna moja astra ma przekłamania w zegarze paliwa jak większość tych samochodów moja ada po 10 tym zatankuj pełny zbiornik jak zapali ci się rezerwa to znowu do pełna i na tej podstawie może wyliczyc jile na pewno ci pali . Średnio od kreski do kreski przejerzdza się ok 200km . A gdzie tankujesz ???

shaggy_nl

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 07 sie 2008, 12:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zd-Wola
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: shaggy_nl »

Ja swoim asterixem 1,8i na trasie Holandia-Polska przy stałej prędkości 140km/h robię 750-770km :)
I`ve got to change to stay the same

Moja asterka: [External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Hary pisze:to wszystko zalezy od stopnia zużycia silnika, możesz miec zbyt duże obroty biegu jałowego i tez ci bedzie wiecej paliła, może3sz miec lipne wtryski i tez już bedzie kiszka. a niekopci ?
hmm silnik już ma trochę km przejechanych :/
co do kopcenia to nie kopciła :D taraz kopci bo mam rozkręconą dawkę paliwa dla większej mocy ( i o dziwo zaczęła mniej spalać :D ) :D MOże faktycznie to wtryski :/

No cóż :D 7litrów to nie jest źle biorąc pod uwagę że but cały czas w podłodze :D
Aa no i jeszcze jedna sprawa to ot że jak zatankuje na lepszej stacji typu shell robię 100km więcej :D

Teraz jak sobie wszystko poobliczałem to wychodzi że na trasie i na mieście mam takie spalanie jakie podaje producent :D Trzeba pamiętać że miasto miastu nierówne :D ja do pracy 20km robię w 35min :D

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

Podpinam się pod temat.

Witam! Mam małe pytanko, dotyczy ono spalania w mojej Asterce F 1.7 TDS. Robiłem ostatnio dość długą trasę w 4 osoby i spalanie wyszło mi 6.5l/100km. Z tym, że nie była to wcale ekonomiczna jazda, każde przyśpieszanie było bardzo dynamiczne i zazwyczaj jechałem 120-130 a czasem dochodziło do 170. W tym stałem ponad godzinę w korkach w Warszawie i takie spalanie mi wyszło. Co na to powiecie?
Nie ma jak Astra....It's My Life

Piterw

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 02 paź 2008, 9:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Piterw »

Podłączam sie pod temat ponieważ autko mnie juz denerwuje.Mam astre kombi z 93r 1.6 benzyna silnik x16sz.Autko pali mi niesamowicie dużo bo tankując niecałe 6L przejeżdzam niecałe 50km.Autko kupiłem na jesień ubiegłego roku i na trasie wychodziło spalanie 6.5 średnio na odcinku 513km więc nie narzekałem.Natomiast teraz jego żarłoczność mnie przeraża.Jak raz zalałem po korek to przejechałem niecałe 450 km a to i tak dużo.Odcinki jakie pokonuje to dom-praca zajmuje 10min.Staram sie jeżdzić normalnie,nie szaleć.To co zauważyłem to że teraz zimą nieżle dymi.Jak stoje na światłach to taką chmurke zostawiam jak rusze.Podobno to normalne,zreszta wiele aut ma tak-kolor dymu-jasny.Poza tym zauważyłem kisiel kolor kremowy na nakrętce od wlewu uleju-podobno to możliwe przy małych odleglościach jazdy.Oleju praktycznie nie bierze.Przebieg 241 tys. km. podczas napraw po zakupie wymieniono filtr powietrza-tyle pamiętam.Co radzicie sprawdzić oprócz tego filtru paliwa?

Usunięty użytkownik 3235

#17

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Jaką masz temp. silnika podczas jazdy?
241 kkm, i dużo i mało za razem. Katalizator w jakim jest stanie, czy masz go w ogóle? Może być tak, że jest zapchany.

Sonda lambda też może być uszkodzona.

Piterw

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 02 paź 2008, 9:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Piterw »

Jeśli chodzi o temp.To maksymalnie ciut nas niebieskim paskiem.A jak postoje na światłach itd to tak między paskiem a 90.Z tego co wiem nie ma katalizatora

Big_Joe

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:05
Imię: Jarek
Auto: Accord
Silnik: F18b2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk-Oliwa
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Big_Joe »

Ja mam to samo(ten sam silnik) i już zdążyłem się przyzwyczaić do tej żarłoczności przy spokojnej jeździe zejdę do 8,5l na 100km na pełnym zbiorniku zrobie max 550 km
"We Ride Together,We Die Together" Bad Boys for life

[External Link Removed for Guests]

Piterw

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 02 paź 2008, 9:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Piterw »

hm to też nieżle ale zapewne jakieś wyjsćie to jest z tego bo 12l to lekka przesada

ODPOWIEDZ