jadąc po trasie buczy w lewym kole ;-(((

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

jadąc po trasie buczy w lewym kole ;-(((

#1

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

tak jak w opisie koledzy .... jade sobie po trasie i buczy w lewym kole ale jak rusze kierownicą ciut ciut w prawo to juz nie buczy a rusze w lewo i znowu buczy ;-((( i teraz tak... łożysko wyminiane było ok miesiac temu, tarcze ham tez (nie wiem jaki to zwiazek ale napisze) gałka z lewej strony też byla wymianiana, zbieżność robiona żeby nie skłamać tydzien temu a oponki nóweta kupione we francji... i co wy na to???? bo mnie sie koncepcje skonczyły... znajomi mowią ze to wina opon i że sie dotrze ale to szumi i szumi i buczy i buczy i nic... za miesiadz czeka mnie wizyta we Francji i chcialbym to zniwelować bo mi głową pęknie po 12h jeździe....

Lodówa

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 05 paź 2008, 1:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Lodówa »

zobacz oponę, przejedź ręką po jej powierzchni która styka się z asfaltem, jeśli jest nierówna i jedna kostka bieżnika wystaje wyżej od drugiej to masz opony do wymiany. Jeśli opony sa ok to mogło się łożysko posypać.

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

a jak dodajesz gazu lub hamujesz buczenie ustepuje ??
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

sw6

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 21 lis 2007, 19:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: jasło
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: sw6 »

też miałem takie "buczenie" i okazało sie że to wina opony.spróbuj przełożyć koła z tyłu na przód może to właśnie wina opony
pozdrawiam

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

zapomniałem dodać ze to buczenie jest odczuwalne na pedale gazu.. sa takie minimalne wibracje i dzisiaj wracajac z pracy do konca nie jestem pewien czy to z lewej strony dochodzi...

Awatar użytkownika
wrzesien

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wrzesien »

witam mialem ten sam problem naqjpierw buczalo w jednym kole potem w drugim a potem myslalem ze auto mi sie rozleci i okazalo sie ze sa to ŁOŻYSKA

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#7

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Tak jak pisał sw6, przełóż koła, a nie ściąga na którąś stronę? Czy to buczenie jest cały czas, czy przy jakiejś prędkości?
SAAB, born from jets, killed by assholes

bekler

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 08 kwie 2008, 20:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nikad
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: bekler »

jak będziesz miał kawałek prostej drogi to poskręcaj powoli w lewo i prawo i patrz słuchaj czy buczenie ustępuje....jeśli będzie ustępowało to napewno łożysko i z strony chyba przeciwnej do skrętu....jakoś tak się sprawdzało....bo w sumie nic innego nie ma co tam buczeć chyba

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

buczenie , szumienie jest cały czas jadac po prostej od 40 do 180km... i była robiona zbiezność jak napisałem wyżej.... mobilki jest tak jak opisałem jade sobie po prostej po trasie idealnie gładkiej i równej (spoko spoko są takie drogi :mrgreen: ) i jak rusze kierownicą lekko (lekko tzn no tyci tyci) w lewo szumi coś tak ze aż na pedale og gazu czuć a jak rusze z powrotem w prawo ustaje i jezeli skrecam w lewo szumi cały czas a w prawo cisza i tak jak mowie lewe koło było robione calutkie bo z nim były problemy.... czyzby przyszedł czas na prawe???? nie wiem na czasie bede zmieniał na zimówki i zobacze czy to sie powtarza ale pytam sie bo moze ktos tak samo miał takie dziwne nie wiem szumienie buczenie i że na pedale od gazu wibracje było czuć jak by taki wibrator :lol:

Usunięty użytkownik 3235

#10

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

U mnie jak podczas jazdy przy 100/h delikatnie skręcę kierownicą w prawo to słychać takie echo w lewym tylnym kole. W prawo tego nie ma. Ale u mnie podejrzewam, że jest to wina opon na tyle. Oglądałem je ostatnio i guma jest delikatnie sparciała i ma malutkie pęknięcia. Niebawem będę zakładał zimówki i wtedy wyjdzie na jaw czy to opony. Jeśli nie to pewnie łożyska wołają o wymianę :mrgreen:

ODPOWIEDZ